Կառավարությունում կառուցվածքային-կազմակերպչական փոփոխություններ են սպասվում
«Հրապարակը» հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է, որ առաջիկայում կառավարությունը, նոր փոխվարչապետների ինստիտուտի ներդրմանը զուգահեռ, ձեռնամուխ է լինելու կառուցվածքային-կազմակերպչական նոր փոփոխությունների:
«Մայիսի 20-ին մեկնարկող ԱԺ քառօրյային իր ծրագիրը ներկայացնելուց, հաստատելուց հետո սկսվելու է ստուգող գերատեսչությունների` տեսչությունների կրճատման` օպտիմալացման գործընթացը: Դրանց քանակը կկրճատվի, և մոտ 2 տասնյակից կմնա 8-ը: Նախատեսվում է վերացնել գերատեսչական մի շարք, այդ թվում քաղաքաշինական, բնապահպանական տեսչությունները, որից հետո կառավարությունը ձեռնամուխ կլինի իրեն առընթեր մարմինների փոփոխությանը: Իսկ դրանք 6-ն են` պետեկամուտների կոմիտեն, ոստիկանությունը, ազգային անվտանգության, պետգույքի կառավարման, ավիացիայի, միջուկային անվտանգության կոմիտեները»:

“Hraparak” writes, citing its sources that in parallel with the appointment of new deputy prime ministers, the government will also start some structural-organizational changes.
“A process of optimization, i.e. reduction of supervisory inspections will begin. Their number will be reduced from about 20 to 8. It is planned to close urban development and environmental protection inspections, after which the government will make changes in 6 adjunct bodies: State Revenue Committee, Police, as well as National Security, State Property Management, Aviation, and Nuclear Safety Committees”.