Արմավիրցիները ոտքով Երևան են գալիս. Գյուղացին արդարություն է ուզում
Արմավիրի մարզի մի շարք գյուղերի բնակիչները դարձյալ փակել են Երևան-Արմավիր ճանապարհը: Այս անգամ նրանք որոշել են ոտքով գալ Երևան ու տեղում պահանջել կարկուտի հասցրած վնասին համաչափ փոխհատուցում:
«Այս պահին ճանապարհի վրա ենք հավաքված: Պատրաստվում ենք Երևան գալ»,-  Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Արմավիրի Մրգաշատ գյուղի գյուղապետ Գևորգ Դանիելյանը:
Մեզ հաջողվեց զրուցել նաև բողոքի ակցիայի մասնակիցներից Գևորգի հետ, ով Ալաշկերտ գյուղից է.
«Այսքան շատ մարդ դեռ բողոքի դուրս չէր եկել: Մի 300 հոգի կլինենք: Հիմա արդեն պատրաստվում ենք շարժվել դեպի Երևան ու հետագա քայլերը ճանապարհին կորոշենք: Գյուղացին արդարություն է ուզում»:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Արմավիրի գյուղերը տուժել են կարկուտից: Կառավարության վերջին նիստի ժամանակ վարչապետը խոստացել է օգնել կրկուտից տուժած ընտանիքներին, նշելով` կօգնենք միայն անապահովներին:

Hailstorm-hit farmers of Armavir province have blocked again Armavir-Yerevan Highway today. They plan to go on foot to Yerevan and demand compensation for their losses, Aysor.am was informed by Gevorg Danielian, the head of Mrgashat village administration.
According to a protester named Gevorg, some 300 people are going to stage a protest in Yerevan. “We will determine our further steps on our way to Yerevan. We want justice,” he said.
We would remind you that a few days ago Armavir villages were hit by hailstorms. At the latest session of the government, the prime minister pledged to help hailstorm-hit farmers, noting that only vulnerable families will receive aid.