Ստեփան Դեմիրճյան. Որևէ երաշխիք չկա, որ կյանքի կկոչվի այս ծրագիրը
Անցած հինգ տարվա ընթացքում աճել է աղքատությունը, արտագաղթը: Կառավարության ներկայացրած նոր ծրագիրը չի տարբերվում նախորդից: ԱԺ-ում հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Ստեփան Դեմիրճյանը:
«Ամբողջ հարցը նրանում է, որ գործող կառավարության գործունեության արդյունքում երկրի սոցիա-տնտեսական վիճակի, անարադարության հետևանքով մարդիկ լքում են երկիրը, իսկ գազի գնից ավելի կծանրանա սոցիալ-տնտեսական վիճակը»,- ասաց նա և հավելեց, թե դրան կհաջորդեն այլ թանկացումներ ևս:
Ստեղծված վիճակը արադարացնելու համար, ըստ Ս. Դեմիրճյանի, կառավարությունը միշտ մատնանշում է համաշխարհային ճգնաժամը, որն իհարկե, իր հետքը թողել է, սակայն կառավարությունը, նրա խոսքով, գործել է ոչ արդյունավետ:
«Մեր երկրին որակական արմատական փոփոխոթյուններ են պետք, և մենք չենք կարող կողմ քվերակել ծրագրին, քանի որ որևէ երաշխիք չկա, որ կյանքի կկոչվի այս ծրագիրը»,- եզրափակեց խոսքը Ս. Դեմիրճյանը:

Демирчян: АНК проголосует против новой программы правительства
«За прошедшие пять лет в Армении увеличился объем бедности и миграции. Представленная правительством новая программа ничем не отличается от старого», - заявил сегодня в парламенте депутат парламента Армении от оппозиционной фракции АНК Степан Демирчян.
«Вопрос в том, что в результате работы действующего правительства люди покидают страну из-за социально-экономической ситуации, несправедливости. Социально-экономическое положение станет еще более затруднительным после повышения цен на газ», - отметил депутат.
По его словам, для смягчения создавшейся ситуации правительство ссылается на всемирный экономический кризис, который, конечно, отразился и на Армении, однако «правительство республики действовало неэффективно».
«Нашей стране необходимы коренные изменения. Мы не можем проголосовать за принятие новой программы правительства, поскольку нет никаких гарантий, что эта программа будет выполнена», - заявил С.Демирчян.