Ստեփան Դեմիրճյան. Որևէ երաշխիք չկա, որ կյանքի կկոչվի այս ծրագիրը
Անցած հինգ տարվա ընթացքում աճել է աղքատությունը, արտագաղթը: Կառավարության ներկայացրած նոր ծրագիրը չի տարբերվում նախորդից: ԱԺ-ում հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Ստեփան Դեմիրճյանը:
«Ամբողջ հարցը նրանում է, որ գործող կառավարության գործունեության արդյունքում երկրի սոցիա-տնտեսական վիճակի, անարադարության հետևանքով մարդիկ լքում են երկիրը, իսկ գազի գնից ավելի կծանրանա սոցիալ-տնտեսական վիճակը»,- ասաց նա և հավելեց, թե դրան կհաջորդեն այլ թանկացումներ ևս:
Ստեղծված վիճակը արադարացնելու համար, ըստ Ս. Դեմիրճյանի, կառավարությունը միշտ մատնանշում է համաշխարհային ճգնաժամը, որն իհարկե, իր հետքը թողել է, սակայն կառավարությունը, նրա խոսքով, գործել է ոչ արդյունավետ:
«Մեր երկրին որակական արմատական փոփոխոթյուններ են պետք, և մենք չենք կարող կողմ քվերակել ծրագրին, քանի որ որևէ երաշխիք չկա, որ կյանքի կկոչվի այս ծրագիրը»,- եզրափակեց խոսքը Ս. Դեմիրճյանը:

Demirchian: HAK will vote against new program of government
“Poverty and emigration have grown in Armenia in the past five years. The new program of the government is absolutely no different from the old one,” deputy of the opposition Armenian National Congress (HAK) faction Stepan Demirchian stated in the parliament today.
“The fact is that as a result of activities of the current government, people are leaving the country because of the socioeconomic situation and injustice. The socioeconomic situation will become even more difficult following the gas price hike,” Demirchian noted.
In his words, in order to mitigate the situation, the government cites the global economic crisis that undoubtedly affected Armenia, but “the government of the republic has acted inefficiently”.
“Drastic changes are necessary in our country. We cannot vote for adoption of the government’s new program because there are no guarantees that this program will be implemented,” S. Demirchian said.