«Արմավիան» Զվարթնոցին 5 536 մլն դոլար է պարտք
«Արմավիան» «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններին» պարտք է 5 536 մլն դոլար: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերության գլխավոր մենեջերի տեղակալ Անդրանիկ Շխյանը:
Նա հիշեցրեց, որ կառավարությունն արդեն դատի է տվել «Արմավիային». «Զվարթնոցը» կմասնակցի՝ որպես շահագրգիռ կողմ:
Ա. Շխյանը նաև փոխանցեց, որ Արամվիան» գրավում էր շուկայի 18 տոկոսը և հիմնականում ռուսական ուղղություններով, որոնք արդեն համալրվում են:
Ինչ վերաբերում է «Արմավիայի» այն մեղադրանքին, որ «Զվարթնոցում» գները բարձր են, Շխյանը պատասխանեց, որ գները բարձր չեն, «մրցունակ են հարևան երկերների համեմատ, որոշ դեպքում՝ անգամ էժան են»:

Задолженность «Армавиа» перед аэропортом «Звартноц» составляет $5 536 млн.
«Армавиа» имеет перед компанией «Армения – Международные аэропорты» задолженность в размере 5 536 млн. долларов. Об этом сообщил сегодня журналистам заместитель главного менеджера компании Андраник Шхян.
Он напомнил о том, что правительство уже подало в суд на ЗАО «Армавиа» и «Звартноц» примет участие в судебном процессе как заинтересованная сторона.
А.Шхян также сообщил, что компания «Армавиа» занимает 18% рынка, в основном по российским направлениям, которые уже комплектуются.
Что касается обвинения в том, что цены аэропорта «Звартноц» высокие, то А.Шхян отметил, что цены невысокие, «конкурентные по сравнению с соседними странами, а в некоторых случаях, даже дешевле».