«Էթիկայի հանձնաժողովը Սամվել Ալեքսանյանի մասով դեռ դիմում չի ստացել»
«Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնը դիմել է ՀՀ Ազգային ժողովի էթիկայի հարցերով ժամանավոր հանձնաժողով՝ խնդրելով քննության առնել մայիսի 5-ին կայացած Երևանի ավագանու ընտրությունների քվեարկության օրը ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի կողմից ընտրական գործընթացներին միջամտելու վարքագծի թույլատրելիությունը և իրավաչափությունը:
Էթիկայի հարցերով ժամանավոր հանձնաժողովի անդամ Թևան Պողոսյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ ԹԻ կենտրոնից գուցե արդեն ուղարկել են, սակայն այս պահի դրությամբ ինքը որևէ դիմում չի ստացել:
Թ. Պողոսյանը մանրամասնեց, որ հանձնաժողովն ընդունում է վարույթ այն վայրկյանին, երբ ստանում է դիմում, ապա բաժանում հանձնաժողովի անդամներին:
«Ես այս պահին, սակայն, դիմում չեմ ստացել: Գուցե ուղարկել են, այս օրվա ընթացքում ստանամ, իսկ եթե ոչ` կմնա տոներից հետո»,- ասաց Թևան Պողոսյանը:

Transparency International требует проверить действия Самвела Алексаняна
Центр антикоррупционных исследований и инициатив «Transparency International» обратился в Комиссию Национального Собрания Армении по вопросам этики с просьбой рассмотреть правомочность и правомерность действий депутата парламента Армении Самвела Алексаняна во время выборов в Совет старейшин Еревана 5 мая.
Член Комиссии Национального Собрания Армении по вопросам этики Теван Погосян заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am, что возможно заявление уже отправлено Центром «Transparency International», однако он пока его не получил.
Т.Погосян уточнил, что Комиссия по вопросам этики принимается в производство заявление, как только оно поступает, затем раздает членам комиссии.
«Я пока не получал заявление. Возможно, получу его в течение дня, если нет, то после праздников», - отметил Т.Погосян.