ՀՀԿ խմբակցության ներսում լարվածություն չկա
«Ժողովուրդը», հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է. «ԱԺ ՀՀԿ խմբակցությունում լարված մթնոլորտ է տիրում. ՀՀԿ-ականներից շատերը լարվել են ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ու Դավիթ Հարությունյանի դեմ, ինչի պատճառը մարտի 1-ի դեպքերն ուսումնասիրող ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու մասին ՀԱԿ-ի նախագիծն է:
Աբրահամյանն ու Հարությունյանը խորհրդարանական մեծամասնության անունից երաշխիք էին տվել, որ նախագահական ընտրություններից հետո այդ հանձնաժողովը կստեղծվի: Սակայն ՀՀԿ-ն վերջին պահին հետ կանգնեց իր խոստումից ու դեմ քվեարկեց նախագծին, եւ ստացվեց, որ ՀՀԿ-ն դեմ է մարտի 1-ի սպանդի բացահայտմանը:
Հիմա ՀՀԿ-ականներից շատերը պնդում են, որ նրանց պատճառով իրենք են հայտնվել անհարմար վիճակում: Մանավանդ, որ վերջին պահին Հ. Աբրահամյանը ձեռնպահ էր քվեարկել, իսկ Դ. Հարությունյանն ընդհանրապես չէր մասնակցել քվեարկությանը, ասել է թե՝ չէին կատարել խմբակցության որոշումը»:

«Жоховурд»: В парламентской фракции РПА царит напряженная атмосфера
В парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) царит напряженная атмосфера. Многие из представителей РПА настроены против Овика Абраамяна и Давида Арутюняна, и причиной является проект «Армянского национального конгресса» о создании временной комиссии парламента по изучению событий 1 марта. Об этом пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на свои источники.
«О.Абраамян и Д.Арутюнян от имени парламентского большинства дали гарантии, что после президентских выборов эта комиссия будет создана. Однако в последний момент РПА отказалась от своего обещания и проголосовала против проекта, а в результате чего получилось, что РПА выступает против раскрытия событий 1 марта.
Сейчас многие члены РПА утверждают, что из-за Абраамяна и Арутюняна они оказались в неловком положении. Особенно, с учетом того, что во время голосования по проекту парламента спикер в последний момент решил воздержаться, а Давид Арутюнян вообще не участвовал в нем», - пишет газета издание.