Նոր մանրամասներ Ավանի կրակոցներից. Հարուցվել է քրգործ
Մայիսի 29-ին, ժամը 01.45-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Ավանի 7-րդ փողոցից հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել 1989 թ. ծնված Արտյոմ Ա.-ն և 1998 թ. ծնված Ռոբերտ Հ.-ն, ովքեր, ըստ բժշկի տեղեկանքի, ի վիճակի չեն եղել բացատրություն տալու: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Դեպքի վայրի զննությամբ՝ Ավանի 7-րդ փողոցի թիվ 115 տան դիմաց, հայտնաբերվել է որսորդական հրացանի երկու կրակված պարկուճ և արնանման հետքեր:
Պարզվել է, որ նշված վայրում, վիճաբանության ընթացքում, իրեն պատկանող որսորդական հրացանից կրակոց է արձակել 1985 թ. ծնված Գևորգ. Հ.-ն, որը բերման է ենթարկվել Նոր Նորքի բաժին և ներկայացրել «Բեկաս-ԱԿ12» տիպի որսորդական հրացանը:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետի հատկանիշներով:

Two men injured in Avan shooting
The Nor Nork police unit received information at 01:45 a.m. on May 29 that two men – Artyom M., 24, and Robert H., 15, were hospitalized after they suffered gunshot wounds on 7th Street in Avan district of Yerevan, according to the press service of Armenian police. A doctor of the hospital said the men were unable to give any explanation.
Two cartridge cases from a hunting rifle were found at the crime scene outside house # 115 on 7th Street in Avan. There were also blood stains at the scene.
It was discovered that an argument broke out last night at house # 115, during which Gevorg H., 28, fired from his hinting rifle. Gevorg H. was taken to the Nor Nork police unit. Police seized his Bekas-AK12 rifle.