Ալեքսանդր Սիրունյանը հայց է ներկայացրել Կարո Եղնուկյանի դեմ
ՀՀ փաստաբանների պալատի փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանը Երևանի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան հայց է ներկայացրել Կարո Եղնուկյանի դեմ:
Նա ներկայացրել է պատվի, արժանապատվության և գործարար համբավի պաշտպանության պահանջ:
Հիշեցնենք, որ «Սիրունյան» իրավաբանական գրասենյակի ֆեյսբուքյան էջում տարածված հաղորդագրության համաձայն` իրենք կոչ են անում Կարո Եղնուկյանին հրապարակային ներողություն խնդրել Վարդան Սեդրակյանից՝ նախկինում հնչեցրած հերյուրանքների և վիրավորանքների համար:
«Ես հնչեցրել եմ միայն պաշտոնական մեղադրանքի տեսակետը: Եթե նրանք սխալ են եղել, նրանք պետք է ներողություն խնդրեն: Սակայն ես չգիտեմ, հատկապես ինչի համար է Ա. Սիրունյանը պահանջում ներողություն խնդրել: Եթե նա հիմնավորի, հնարավոր է, ներողություն խնդրեմ, որովհետև մարդ ես, կարող ես և սխալվել»,- Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր Կ. Եղնուկյանը:
«Ես ընդունում եմ, որ անբարոյական եմ, խնդիր չկա, սակայն ինքը պետք է ներողություն խնդրի, որովհետև եթե ասում է պաշտոնական մեղադրանք, քրեական գործում գրված չի, որ մենք անբարոյական ենք: Մենք հայցը մյուս շաբաթ տանելու ենք դատարան, և գումարը, որ Պ. Հայրիկյանը պետությունից տարավ, դրանից 3 մլն դրամը ինձ է տալու»,- Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել էր նա:

Александр Сирунян представил судебный иск против Каро Ехнукяна
Адвокат Палаты адвокатов Армении Александр Сирунян представил против Каро Ехнукяна иск в суд общей юрисдикции Кентрон и Норк-Мараш города Еревана.
А.Сирунян в судебном иске требует защиты чести, достоинства и деловой репутации.
Отметим, что юридическая фирма «Сирунян» распространила в социальной сети Facebook заявление, в котором призывает Каро Ехнукяна публично извиниться перед Варданом Седракяном в связи с озвученными на пресс-конференции 14 мая оскорблениями в его адрес.
«Я озвучил лишь позицию официального обвинения. Если они были неправы, они должны извиниться. Не знаю, в связи с чем, А.Сирунян требует, чтобы я извинился. Если он обоснует свое требование, возможно и принесу извинения, поскольку каждый человек может ошибиться», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am Каро Ехнукян.
Александр Сирунян в беседе с корреспондентом Aysor.am заявил: «Я принимаю, что аморален, нет проблем, однако он должен извиниться, поскольку если ссылается на официальное обвинение, то в уголовном деле не написано, что мы аморальные. На следующей неделе иск будет в суде и 3 млн. драмов из суммы, которую Паруйр Айрикян взял у государства, придется заплатить мне».