ԱԺ Էթիկայի հարցերով հանձնաժողովը լսել է նաև Մոսկվայի տան տնօրենին
Ազգային ժողովի Էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովը այսօր լսել է Երևանի Մոսկվայի տան տնօրեն Արմինե Թյությունջյանի պարզաբանումները: Այս տեղեկատվությունը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեց հանձնաժողովի անդամ Թևան Պողոսյանը:
Նշենք, որ ավելի վաղ` մայիսի 23-ին, հանձնաժողովը լսել էր դիմումի վերաբերյալ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Կարապետյանի պարզաբանումները:
Թ. Պողոսյանը նշեց, որ մյուս նիստին ինքը հանդես է գալու զեկույցով, սակայն քանի որ նիստը դռնփակ է, ինքը որևէ բան, այդ թվում նաև իր կարծիքը չի ուզում հայտնել այս դեպքի առնչությամբ:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովը մայիսի 17-ին դռնփակ նիստում որոշել է վարույթ ընդունել Ա. Թյությունջյանի դիմումն ընդդեմ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Կարապետյանի:

The Committee on Ethics of Armenia’s National Assembly today heard explanations of Ms. Armine Tutunjian, Director of Moscow House in Yerevan, Aysor.am was informed by member of the Committee on Ethics Tevan Poghosian.
Earlier, on May 23, the Committee heard explanations of Ms. Naira Karapetian, a deputy of Republican Party of Armenia (HHK) parliamentary faction.
Tevan Poghosian said he will make a report at the next sitting of the Committee. According to him, today’s sitting was closed-door so he can neither say anything about the discussed issue nor express his opinion.
We would remind you that during the closed-door sitting on May 17 the Committee on Ethics took a decision to accept Armine Tutunjian’s application against parliamentary deputy Naira Karapetian for examination.