ԱԺ Էթիկայի հարցերով հանձնաժողովը լսել է նաև Մոսկվայի տան տնօրենին
Ազգային ժողովի Էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովը այսօր լսել է Երևանի Մոսկվայի տան տնօրեն Արմինե Թյությունջյանի պարզաբանումները: Այս տեղեկատվությունը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեց հանձնաժողովի անդամ Թևան Պողոսյանը:
Նշենք, որ ավելի վաղ` մայիսի 23-ին, հանձնաժողովը լսել էր դիմումի վերաբերյալ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Կարապետյանի պարզաբանումները:
Թ. Պողոսյանը նշեց, որ մյուս նիստին ինքը հանդես է գալու զեկույցով, սակայն քանի որ նիստը դռնփակ է, ինքը որևէ բան, այդ թվում նաև իր կարծիքը չի ուզում հայտնել այս դեպքի առնչությամբ:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ էթիկայի հարցերով ժամանակավոր հանձնաժողովը մայիսի 17-ին դռնփակ նիստում որոշել է վարույթ ընդունել Ա. Թյությունջյանի դիմումն ընդդեմ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Կարապետյանի:

Комиссии по вопросам этики НС Армении заслушала разъяснения А.Тутунджян
Комиссия по вопросам этики Национального Собрания Армении заслушала на сегодняшнем заседании разъяснения директора ереванского «Дома Москвы» Армине Тутунджян. Об этом сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am член комиссии Теван Погосян.
Отметим, что ранее, 23 мая, Комиссия по этике выслушала разъяснения депутата парламента от Республиканской партии Армении Наиры Карапетян.
Как отметил Т.Погосян, на следующем заседании комиссии он выступит с докладом, однако поскольку заседание проходило за закрытыми дверями, сообщить что-либо относительно обсуждаемого вопроса, в том числе свое мнение, он не может.
Напомним, Комиссия Национального Собрания Армении по вопросам этики в ходе закрытого заседания 17 мая решила принять к производству заявление директора «Дома Москвы» Армине Тутунджян против депутата Наиры Карапетян.