19 զինծառայողներով ձորը գլորված բեռնատարի վերաբերյալ գործը կարճվել է
2012թ. նոյեմբերի 1-ին ՀՀ զինված ուժերին պատկանող բեռնատարը Քարվաճառի տարածքում դուրս էր եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը, որի հետևանքով մահացել էր 4 և վիրավորվել 15 զինծառայող: Մահացել էր նաև բեռնատարի վարորդը` եֆրեյտոր Արթուր Երեմյանը:
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ավագ սպա Մերի Սարգսյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ հարուցված քրեական գործը կարճվել է: «Փորձաքննության արդյունքում պարզվել է, որ վթարը տեղի է ունեցել բեռնատարի վարորդի մեղքով և քանի որ նա մահացել է, հարուցված քրեական գործը կարճվել է ՀՀ քր. դատ. օրենասգրքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 10-րդ կետով»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ որոշ տվյալների համաձայն` բեռնատարը ճանապարհի երթևեկելի մասից դուրս էր եկել և գլորվել հանդիպակաց ձորը դիմացից ընթացող ավտոմեքենայի լուսարձակման պատճառով:

Truck crash case quashed
A truck of Armenia’s Defense Ministry ran off the road and fell into a gorge in Karvachar area on November 1, 2012. The accident left 4 servicemen dead and 15 injured. The driver, Corporal Arthur Yeremian, also died. A criminal case was opened under Article 377 part 3 of the Criminal Code.
Senior officer of the Defense Ministry’s Investigation Service Mary Sargsyan told Aysor.am that the criminal case has been quashed. “The tests showed the driver was to blame for the accident. But he is dead so the criminal case has been quashed under Article 35 part 1 point 10 of the Criminal Procedure Code,” she said.