19 զինծառայողներով ձորը գլորված բեռնատարի վերաբերյալ գործը կարճվել է
2012թ. նոյեմբերի 1-ին ՀՀ զինված ուժերին պատկանող բեռնատարը Քարվաճառի տարածքում դուրս էր եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը, որի հետևանքով մահացել էր 4 և վիրավորվել 15 զինծառայող: Մահացել էր նաև բեռնատարի վարորդը` եֆրեյտոր Արթուր Երեմյանը:
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ավագ սպա Մերի Սարգսյանը Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց, որ հարուցված քրեական գործը կարճվել է: «Փորձաքննության արդյունքում պարզվել է, որ վթարը տեղի է ունեցել բեռնատարի վարորդի մեղքով և քանի որ նա մահացել է, հարուցված քրեական գործը կարճվել է ՀՀ քր. դատ. օրենասգրքի 35-րդ հոդվածի 1-ին մասի 10-րդ կետով»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ որոշ տվյալների համաձայն` բեռնատարը ճանապարհի երթևեկելի մասից դուրս էր եկել և գլորվել հանդիպակաց ձորը դիմացից ընթացող ավտոմեքենայի լուսարձակման պատճառով:

Уголовное дело по факту ДТП с участием военного грузовика прекращено
1 ноября 2012 года принадлежащий министерству обороны Армении грузовик, перевозящий военнослужащих на участке более известном как “Арури Дзор” на территории Карвачара съехал с проезжей части дороги и скатился в ущелье, вследствие чего погибли 4 военнослужащих и еще 15 были ранены, в их числе и водитель грузовика.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по ч.3 ст. 377 УК Армении (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более лиц).
В беседе с корреспондентом Aysor.am, старший офицер по связям с общественностью следственной службы минобороны Армении Мери Саркисян отметила, что результаты экспертизы показали, что авария произошла по вине водителя грузовика, но ввиду того, что виновник происшествия, водитель автомашины ефрейтор Артур Еремян скончался, уголовное дело прекращено (по п. 10 ч.1 ст. 35 Уголовно-процессуального кодекса).