«Արմավիայի» աշխատակիցները  հույս չունեն, որ կստանան իրենց աշխատավարձերը
Երեկ «Արմավիայի» աշխատակիցները բողոքի ակցիա են անցկացրել՝ պահանջելով իրենց շուրջ 6 ամսվա աշխատավարձի վճարում: Նրանք բողոքի ակցիան նախ սկսել են Միխայիլ Բաղդասարովին պատկանող ASG ապահովագրական ընկերությունում՝ ցանկանալով հանդիպել ավիաընկերության գլխավոր տնօրեն Նորայր Դելոյանի հետ, ինչը նրանց չի հաջողվել, որից հետո նրանք շարժվել են շենքի մեկ այլ կողմում գtնվող «Միկա լիմիթեդի» գրասենյակ, սակայն մուտքի մոտ կանգնած մի քանի տղամարդիկ փակել են դռները՝ թույլ չտալով, որպեսզի նրանք հանդիպեն Բաղդասարովին:
Աշխատակիցներից Արսեն Մկրտչյանը «Ժամանակի» թղթակցին ասել է, որ «Արմավիան» իրեն պարտք է 2մլն 200 հազար դրամ, և արդեն հույս էլ չկա, որ ինչ-որ բան կլինի և իրենք կստանան իրենց աշխատավարձը:

«Жаманак»: Сотрудники «Армавиа» требуют выплатить зарплату за 6 месяцев
Накануне сотрудники «Армавиа» провели акцию протеста, требуя выплатить задолженность по зарплате примерно за 6 месяцев. Об этом пишет газета «Жаманак».
«Они начали акцию протеста у принадлежащей Михаилу Багдасарову страховой компании ASG и хотели встретиться с генеральным директором авиакомпании Норайром Белояном, однако им не это не удалось. Затем участники акции протеста двинулись к офису «Мика лимитед», который находится в другой части этого здания, но стоящие у дверей несколько мужчин перекрыли им вход, не позволив встретиться и с М.Багдасаровым», - пишет издание.
Как сообщил корреспонденту газеты «Жаманак» один из сотрудников «Армавия» Арсен Мкртчян, компания должна ему 2 млн. 200 тысяч драмов, однако надежды на то, что эти деньги будут выплачены, уже нет.