«Արմավիայի» աշխատակիցները  հույս չունեն, որ կստանան իրենց աշխատավարձերը
Երեկ «Արմավիայի» աշխատակիցները բողոքի ակցիա են անցկացրել՝ պահանջելով իրենց շուրջ 6 ամսվա աշխատավարձի վճարում: Նրանք բողոքի ակցիան նախ սկսել են Միխայիլ Բաղդասարովին պատկանող ASG ապահովագրական ընկերությունում՝ ցանկանալով հանդիպել ավիաընկերության գլխավոր տնօրեն Նորայր Դելոյանի հետ, ինչը նրանց չի հաջողվել, որից հետո նրանք շարժվել են շենքի մեկ այլ կողմում գtնվող «Միկա լիմիթեդի» գրասենյակ, սակայն մուտքի մոտ կանգնած մի քանի տղամարդիկ փակել են դռները՝ թույլ չտալով, որպեսզի նրանք հանդիպեն Բաղդասարովին:
Աշխատակիցներից Արսեն Մկրտչյանը «Ժամանակի» թղթակցին ասել է, որ «Արմավիան» իրեն պարտք է 2մլն 200 հազար դրամ, և արդեն հույս էլ չկա, որ ինչ-որ բան կլինի և իրենք կստանան իրենց աշխատավարձը:

“They staged a protest outside ASG insurance company belonging to Mikhail Baghdasarov and intended to meet with the airline’s director general Norayr Beloyan, but they failed to do it. Then protesters went to the office of Mika Ltd located in the other part of the same building, but several men preventing them from entering the office and meeting with Mikhail Baghdasarov,” the paper writes.
Armavia employee Arsen Mkrtchian told “Zhamanak” that the airline owes him 2 million 200 thousand AMD, but he has already abandoned hope of receiving his money.