Վայոց Ձորի նախկին մարզպետի գործն ուղարկվել է ՀՔԾ (Տեսանյութ)
Վերջին ամիսներին Վայոց Ձորի նախկին մարզպետի կատարած անօրինությունները հայտնվել են իրավապահ մարմինների ուշադրության կենտրոնում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից: Այդ գործի նախաքննությունը այժմ այն փուլում է, որ կարող են որոշ փակագծեր բացել:
«Շուրջ 10 համայնքների ղեկավարներ կեղծ տեղեկություններ են ներկայացրել մարզպետարանի գյուղվարչություն, ներկայացրել վառելիք ստացող շահառուների վերաբերյալ կեղծ հաշվետվություններ, որոնց միջոցով բնակչության համար նախատեսված ընդհանուր 174.820 լիտր դիզվառելիքը չի բաշխվել և սուբսիդավորման համար նախատեսված շուրջ 15.733.800 դրամ գումարը հափշտակվել է մարզպետարանի ղեկավար անձանց կողմից՝ չարաշահելով պաշտոնական լիազորությունները։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրք 308 հոդվածի երկրորդ մասի 179 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ մասի 1-ին կետերի հատկանիշներով։ Գործն ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն»։

Abuses committed by the ex-governor of Vayots Dzor province Sergei Bagratian have been investigated by law enforcement agencies in recent months, the press service of Armenian police said.
Police have released new details about the preliminary instigation into the abuse of official authority by ex-governor Sergei Bagratian.
“About ten communities of Vayots Dzor province submitted false information to the agricultural department of the regional administration. Besides, false reports about beneficiaries of fuel were submitted, due to which 174,820 liters of diesel fuel allocated to Vayots Dzor residents were not distributed. The officials of the regional administration misused subsidies of 15,373,800 AMD,” the police said.
A criminal case was opened under Article 308 part 2 and Article 179 part 2 and 3 of the Criminal Code. The Special Investigation Service of Armenia is investigating the case.