Վայոց Ձորի նախկին մարզպետի գործն ուղարկվել է ՀՔԾ (Տեսանյութ)
Վերջին ամիսներին Վայոց Ձորի նախկին մարզպետի կատարած անօրինությունները հայտնվել են իրավապահ մարմինների ուշադրության կենտրոնում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից: Այդ գործի նախաքննությունը այժմ այն փուլում է, որ կարող են որոշ փակագծեր բացել:
«Շուրջ 10 համայնքների ղեկավարներ կեղծ տեղեկություններ են ներկայացրել մարզպետարանի գյուղվարչություն, ներկայացրել վառելիք ստացող շահառուների վերաբերյալ կեղծ հաշվետվություններ, որոնց միջոցով բնակչության համար նախատեսված ընդհանուր 174.820 լիտր դիզվառելիքը չի բաշխվել և սուբսիդավորման համար նախատեսված շուրջ 15.733.800 դրամ գումարը հափշտակվել է մարզպետարանի ղեկավար անձանց կողմից՝ չարաշահելով պաշտոնական լիազորությունները։
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրք 308 հոդվածի երկրորդ մասի 179 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ մասի 1-ին կետերի հատկանիշներով։ Գործն ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն»։

Полиция представила новые подробности по делу экс-губернатора Вайоц Дзора
Злоупотребления, допущенные бывшим губернатором Вайодзорской области Армении Сергеем Багратяном, оказались в последние месяцы в центре внимания правоохранительных органов. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
В этой связи Полиция Армении обнародовала новые подробности хода предварительного следствия по делу о злоупотреблении должностными полномочиями экс-губернатором Вайоц Дзора Сергеем Багратяном.
«Главы порядка 10 общин Вайоц Дзора представили в сельскохозяйственное управление областной администрации фальшивые сведения, а также фальшивые отчеты о получивших топливо бенефициариях, в результате чего не было распределено 174.820 литров дизтоплива, предусмотренного для жителей области. Руководящие сотрудники областной администрации допустили злоупотребления в отношении предназначенной для субсидирования суммы в размере 15 млн. 373 800 драмов», - говорится в сообщении.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст. 308, пп.1 ч. 2 и 3 ст.179 Уголовного кодекса РА. Дело направлено в Специальную следственную службу Армении.