5 համարի  ավտոբուսի  վարորդները պատրաստվում են գործադուլի
«Հայկական ժամանակի» տեղեկություններով, Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գտնվող 5 համարի ավտոբուսների վարորդները, ովքեր շաբաթական աշխատում են 84-90 ժամ, 40 ժամի փոխարեն այսօր պատրաստվում են գործադուլ հայտարարել:
Վարորդները ուշադրություն են հրավիրում այն հանգամանքի վրա, որ հոգնած, կիսաքուն վարորդը ուղղակի վտանգի տակ է դնում հազարավոր քաղաքացիների կյանքը և առողջությունը: Նախկինում նրանց բոլոր դժգոհություններին գործատուի պատասխանը մեկն է եղել` սրանք են մեր պայմանները, հարմար չի, դուրս եկեք աշխատանքից:
«Քաղաքապետարանին, փաստորեն սեփական քաղաքացիների անվտանգությունը չի հետաքրքրում, կամ էլ կարծում են, թե վարորդները միս ու արյունից չեն, այլ ռոբոտներ են` իրենց համար»,- մեկնաբանվել է թերթը:

«Айкакан жаманак»: Водители автобуса № 5 собираются объявить забастовку
Газета «Айкакан жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что водители городского автобуса № 5, которые работают в неделю 84-90 часов, вместо 40 рабочих часов, готовятся объявить забастовку.
Водители призывают обратить внимание на то обстоятельство, что уставший и полусонный водитель ставит под угрозу жизнь и здоровье тысяч граждан. В прошлом ответ работодателя на все их жалобы был следующим: «Таковы наши условия, а если вас не устраивает, уходите с работы».
«Фактически, мэрию Еревана не интересует безопасность собственных граждан, или же они считают, что водители не из плоти и крови, а просто роботы для них», - отмечает издание.