5 համարի  ավտոբուսի  վարորդները պատրաստվում են գործադուլի
«Հայկական ժամանակի» տեղեկություններով, Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության տակ գտնվող 5 համարի ավտոբուսների վարորդները, ովքեր շաբաթական աշխատում են 84-90 ժամ, 40 ժամի փոխարեն այսօր պատրաստվում են գործադուլ հայտարարել:
Վարորդները ուշադրություն են հրավիրում այն հանգամանքի վրա, որ հոգնած, կիսաքուն վարորդը ուղղակի վտանգի տակ է դնում հազարավոր քաղաքացիների կյանքը և առողջությունը: Նախկինում նրանց բոլոր դժգոհություններին գործատուի պատասխանը մեկն է եղել` սրանք են մեր պայմանները, հարմար չի, դուրս եկեք աշխատանքից:
«Քաղաքապետարանին, փաստորեն սեփական քաղաքացիների անվտանգությունը չի հետաքրքրում, կամ էլ կարծում են, թե վարորդները միս ու արյունից չեն, այլ ռոբոտներ են` իրենց համար»,- մեկնաբանվել է թերթը:

Haykakan Zhamanak: Drivers of buses No 5 intend to go on strike
“Hayakan Zhamanak” writes citing its sources that the drivers of city buses number 5 intend to go on strike. They work 84-90 hours a week instead of 40 working hours.
Drivers call attention to the circumstance that a tired and half-asleep driver endangers lives and health of many citizens. When they tried to complain, the employer’s answer was: “Such are our conditions. If you are not happy with these conditions, you may quit your job”.
“In fact, the Yerevan municipality does not care about safety of citizens, or perhaps they believe that a driver are a robot, rather than flesh and blood,” the paper notes.