Բակո Սահակյանն ընդունել է Մոնսերատ Կաբալիեին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 4-ին ընդունել է աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի Մոնսերատ Կաբալիեին: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի
Նախագահ Սահակյանը ողջունել է Մոնսերատ Կաբալիեին արցախյան հողում` նշելով, որ նա ունի շատ երկրպագուներ մեր հանրապետությունում: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ հանրաճանաչ արվեստագետների հետ համագործակցությունը մեծապես կնպաստի Արցախում մշակույթի զարգացմանը:
Հանդիպմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR president receives Montserrat Caballe
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian received today the world-famous Spanish operatic soprano Montserrat Caballe, the press service of the NKR president reports.
Welcoming M. Caballe in Artsakh, Bako Sahakian stated that a lot of people in the republic are her fans. He stressed that cooperation with distinguished figures of art will greatly promote the development of culture in the NKR.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosian, Minister of Culture and Youth Affairs Narine Aghabalian and other officials were present at the meeting.