Սուրիկ Խաչատրյանի որդին կալանավորվեց և տեղափոխվեց մեկուսարան
Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանի որդուն` Տիգրան Խաչատրյանին և թիկնապահ Զարզանդ Նիկողոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի մի քանի հոդվածներով:
«Փաստինֆո» գործակալության ունեցած հավաստի տեղեկությունների համաձայն` նրանց մեղադրանքներ են առաջադրվել շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով սպանության, կյանքի համար վտանգավոր ծանր մարմնական վնասվածքներ պատճառելու, զենք-ռազմամթերք ձեռք բերելու եւ պահելու համար:
Դատարանն արդեն բավարարել է նախաքննական մարմնի միջնորդությունը և որպես խափանման միջոց կիրառել կալանավորումը: Տիգրան Խաչատրյանն ու Զարզանդ Նիկողոսյանը տեղափոխվել են մեկուսարան:

Son and bodyguard of Syunik governor arrested
Tigran Khachatrian, the son of Syunik province governor Suren Khachatrian, as well as the governor’s bodyguard Zarzand Nikoghosian have been charged under several articles of Armenia’s Criminal Code.
According to Pastinfo news agency, they have been charged with murder, infliction of injuries dangerous to life, and purchase and illegal possession of arms.
The court granted the investigative body’s petition and used arrest as a measure of restraint. Tigran Khachatrian and Zarzand Nikoghosian have been transferred to a pre-trial prison.