ՀԱԿ-ում լուրջ սկանդալ է հասունանում. Փաշինյանը հոդվածների շարք է սկսել
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցությունում լուրջ սկանդալ է հասունանում։ ԱԺ պատգամավորներից Նիկոլ Փաշինյանը, թեև ֆորմալ առումով շարունակում է մնալ ՀԱԿ խմբակցության կազմում, սակայն ըստ էության խզել է կապերը, ավելին՝ վերջին օրերին քննադատական հոդվածների շարք է սկսել մասնավորապես ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանի դեմ:
«Ժողովուրդը» երեկ փորձեց ճշտել՝  հնարավոր է՝ առաջիկայում ՀԱԿ-ը որոշի «պատժամիջոցներ» կիրառել նրա նկատմամբ։ Մանավանդ, որ ԱԺ կանոնակարգը «պատժի» մեխանիզմներ ունի, օրինակ՝ ՀԱԿ խմբակցությունը կարող է որոշել միջազգային պատվիրակություններում փոխել իրենց ներկայացուցչին, և Փաշինյանի փոխարեն ներկայացնել մյուս պատգամավորներին՝ զրկելով գործուղումների մեկնելու հնարավորությունից։ Ի դեպ, այս վերջին քայլին գնաց ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցությունն այն բանից հետո, երբ ժառանգականները գժտվեցին իրենց ցուցակով պատգամավոր դարձած Խ. Քոքոբելյանի և Ա. Արզումանյանի հետ:
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորներից Լյուդմիլա Սարգսյանը թերթի հետ զրույցում դժվարացել է հստակ ասել՝  իրենք կգնան նման քայլի, թե ոչ:

Zhoghovurd: Scandal in brewing in HAK
A scandal is brewing in Armenian National Congress (HAK) parliamentary faction. While continuing to be a member of HAK faction formally, deputy Nikol Pashinian in fact broke up relations with the faction. Moreover, recently he launched a series of critical articles, in particular against the faction head Levon Zurabian, “Zhoghovurd” writes.
The paper’s correspondent yesterday attempted to clarify if HAK may soon take a decision about “sanctions” against Pashinian, taking into account the fact that the rules of procedure of the National Assembly envisage such mechanisms. For example, the HAK faction may decide to replace Pashinian with other deputies, not including him in international delegations.
Deputy of HAK faction Ms. Lyudmila Sargsyan found it difficult to answer the question of Zhoghovurd. She did not know if they would take such a step.