Հունիսի 2-ից 8-ը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հունիսի 2-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, հունիսի 6-ի լույս 7-ի գիշերը հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել է նաև դիվերսիոն հետախուզական գործողության փորձ: Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած աչալուրջ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական բանակի հերթական սադրանքը ձախողվել է:

Азербайджан за минувшую неделю нарушил режим прекращения огня 250 раз
В период с 2 по 18 июня на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 250 раз. Об этом сообщает пресс-служба Армии обороны НКР.
Согласно оперативным данным, передовые подразделения азербайджанских сил произвели в направлении армянских позиций из стрелкового оружия различного калибра более 1500 выстрелов.
Кроме того, в ночь с 6 на 7 июня противником была совершена попытка диверсионно-разведывательных действий. Благодаря предпринятым передовыми подразделениями Армии обороны НКР бдительным действиям, очередная провокация азербайджанской армии провалилась.