Սուրիկ Խաչատրյանը ոստիկանությունից թիկնապահ է խնդրել
Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը դիմել է ոստիկանություն իրեն թիկնապահ տրամադրելու խնդրանքով: Տեղեկատվությունն Aysor.am-ի հետ զրույցում հաստատեցին Ոստիկանության լրատվության վարչությունից:
Լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանի խոսքով` Սուրիկ Խաչատրյանը դիմել է ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության անձի և գույքի պահպանության ծառայություն, համապատասխան պայմանագիր է կնքվել ու նրան տրամադրվել է մեկ ծառայող:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 1-ի երեկոյան Սյունիքի նախկին մարզպետի տան մոտ տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով սպանվել էր Գորիսի քաղաքպետի նախկին թեկնածու Ավետիք Բուդաղյանն, իսկ նրա եղբայր գնդապետ Արտակ Բուդաղյանը դեռևս հիվանդանոցում է:
Ըստ շրջանառվող տեղեկությունների՝ դեպքից հետո Հայաստան է ժամանել Արտակ ու Ավետիք Բուդաղյանների երրորդ եղբայրը` Արայիկ Բուդաղյանը: Խոսվում է, որ Արայիկ Բուդաղյանը Հայաստան է եկել վրեժխնդրության` վենդետայի համար:

Police provide Surik Khachatrian with bodyguard
Former governor of Syunik province Surik Khachatrian asked for a bodyguard, Aysor.am was informed by the press service of Armenian Police.
Police spokesman Ashot Aharonian said that Surik Khachatrian applied to the Person and Property Protection Service of the Main Department of State Protection of the RA Police. An agreement was signed, and the police provided S. Khachatrian with a bodyguard.
We would remind you that former mayoral candidate Avetik Budaghian was killed in a shootout near the house of then Syunik governor Surik Khachatrian in the city of Goris on the evening of June 1. His brother, Colonel Artak Budaghian was seriously wounded and hospitalized.
Rumors are circulating that Arayik Budaghian, the brother of Avetik and Artak Budaghians, has come to Armenia following the incident in order to conduct a vendetta.