ՀՅԴ պատգամավոր. Մարդկանց ձեռքը թող փող չլինի, որ գնաճ չլինի
«Կարող եք ամուր բանկային համակարգ ունենալ, որը թույլ չի տա ռիսկի ներթափանցում, բայց դրա արդյունքում կորցնում եք տնտեսությունը»,- Ազգային ժողովում ԿԲ-ի 2013-ի դրամավարկային ծրագրի քննարկման ժամանակ ասաց ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը:
Կառավարությունն ու Կենտրոնական բանկը, պատգամավորի խոսքով,  պատկերացում չունեն, թե ինչ է կատարվում երկրի տնտեսությունում. «Խոսում եք կայուն բանկային համակարգի մասին, տանկն էլ է ամուր զրահատեխնիկա, բայց տանկով չես կարող վար անել բոստանում»:
«Բանկային համակարգը խեղդել է ֆինանսական համակարգի մյուս ճյուղերը, արդյունքում չունենք կապիտալի, ապահովագրական շուկաներ»,- ասաց նա՝ նշելով, որ անհնար է իրար ինտեգրել երկու համակարգեր, որոնք ունեն տարբեր մակարդակներ:
«Ի՞նչ է անում կառավարությունը՝ որպես հարկաբյուջետային քաղաքականության օրգան, որը պետք է ապահովի տնտեսության համընթաց զարգացումը: Կառավարությունն ասում է`  ես համաձայն եմ Կենտրոնական բանկի հետ, իսկ ի՞նչ է անում Կենտրոնական բանկը՝ վերցնում է, կրճատում փողի քանակը, ասում է մարդկանց ձեռքը թող փող չլինի, որ գնաճ չլինի»,- ասաց Ա. Մինասյանը:

Minasian: Government and CBA don’t know what is going on in economy
“We can have a strong financial structure capable of preventing risks, but we are losing our economy”, ARFD parliamentary faction member Artsvik Minasian said during the discussion of the monetary and credit program of Central Bank of Armeia (CBA) in the parliament today.
In his words, the government and CBA do not know what is going on in the economy. “They often speak about a stable banking system. A tank is also a strong armored vehicle, but it cannot be used to plough a field,” Minasian said.
“The banking system has stifled other sectors of the financial system, as a result, we have neither a capital market nor an insurance market,” the deputy noted. According to him, it is impossible to integrate two systems which are at different levels.
“What does the government do as a tax and budgetary body whose goal is to ensure simultaneous economic development? The government declares that it agrees with CBA, while CBA reduces money supply, saying that the population should be short of cash so that inflation could be low,” Minasian said.