Փոխնախարար. Բյուջեի կատարման հաշվետվությունը պետք չէ դիտարկել որպես թատրոն
«Պետք չէ այստեղ թատրոն խաղալ, այո, արտագաղթը կապ չունի ՀՆԱ-ի աճի հետ, որովհետև Հայաստանում ՀՆԱ-ի աճ չկա, կա վիճակագրական կեղծիք»,- խորհրդարանում հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
Ինչին արձագանքեց Ֆինանսների փոխնախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝ նշելով, որ արտագաղթի տեմպերը ՀՆԱ-ի աճի հետ կապ չունեն։
ԱԺ պատգամավորը կրկին արձագանքեց, թե Հայաստանում տեղի է ունենում տնտեսական ահավոր անկում, մարդիկ թողնում և փախչում են Հայաստանից. «Այն, որ դուք կեղծում եք թվերը, մնում է այս կառավարության խղճին»:
Ա. Ջանջուղազյանը չհամաձայնեց պատգամավորի դիտարկումների հետ՝ նշելով, որ նա ճիշտ կարող է լինել միայն մի դեպքում, եթե նա ներկայացնի այլընտրանքային ծառայություններ, որոնք կկարողանային բացահայտել ավելի ճիշտ ցուցանիշներ։
«Այն, ինչ այսօր մենք ներկայացրել ենք, մեզ հայտնի ամենաճիշտ ցուցանիշներն են, եթե դուք այլ ցուցանիշներ ունեք, ապա լավ կլինի իրազեկել մեզ՝ հիմնավորելով դրանց ծագման աղբյուրները»,- ընդգծեց Ա. Ջանջուղազյանը՝ ընդգծելով, որ ընդունելի չէ բյուջեի կատարման հաշվետվությունը դիտարկել որպես թատրոն։

Janjughazian: Budget report should not be looked upon as show
“There is no need to make a show here. Yes, the emigration is not related to GDP growth, because there is no GDP growth in Armenia, there is a statistical forgery,” the head of Armenian National Congress (HAK) faction Levon Zurabian said in the parliament today.
In response to that, Deputy Minister of Finance Atom Janjughazian said the emigration rates are not related to GDP growth.
The deputy repeated that there is an economic recession and people simply flee the country. “The fact that you fabricate data lies on the government’s conscience,” Zurabian noted.
Janjughazian did not share the deputy’s opinion, saying that his claims can be true only if he names alternative services able to provide more exact figures.