Փոխնախարար. Բյուջեի կատարման հաշվետվությունը պետք չէ դիտարկել որպես թատրոն
«Պետք չէ այստեղ թատրոն խաղալ, այո, արտագաղթը կապ չունի ՀՆԱ-ի աճի հետ, որովհետև Հայաստանում ՀՆԱ-ի աճ չկա, կա վիճակագրական կեղծիք»,- խորհրդարանում հայտարարեց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը:
Ինչին արձագանքեց Ֆինանսների փոխնախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝ նշելով, որ արտագաղթի տեմպերը ՀՆԱ-ի աճի հետ կապ չունեն։
ԱԺ պատգամավորը կրկին արձագանքեց, թե Հայաստանում տեղի է ունենում տնտեսական ահավոր անկում, մարդիկ թողնում և փախչում են Հայաստանից. «Այն, որ դուք կեղծում եք թվերը, մնում է այս կառավարության խղճին»:
Ա. Ջանջուղազյանը չհամաձայնեց պատգամավորի դիտարկումների հետ՝ նշելով, որ նա ճիշտ կարող է լինել միայն մի դեպքում, եթե նա ներկայացնի այլընտրանքային ծառայություններ, որոնք կկարողանային բացահայտել ավելի ճիշտ ցուցանիշներ։
«Այն, ինչ այսօր մենք ներկայացրել ենք, մեզ հայտնի ամենաճիշտ ցուցանիշներն են, եթե դուք այլ ցուցանիշներ ունեք, ապա լավ կլինի իրազեկել մեզ՝ հիմնավորելով դրանց ծագման աղբյուրները»,- ընդգծեց Ա. Ջանջուղազյանը՝ ընդգծելով, որ ընդունելի չէ բյուջեի կատարման հաշվետվությունը դիտարկել որպես թատրոն։

Замминистра:Нельзя рассматривать отчет об исполнении бюджета в качестве шоу
«Не следует устраивать здесь шоу. Да, миграция не связана с ростом ВВП, поскольку роста ВВП в Армении нет, есть статистический подлог», - заявил сегодня в парламенте Армении глава фракции «Армянского национального конгресса» Левон Зурабян.
В ответ на это заместитель министра финансов Атом Джанджугазян отметил, что темпы миграции не связаны с ростом ВВП.
Депутат вновь отметил, что в Армении наблюдается страшный экономический спад, люди просто убегают из республики. «То, что вы фальсифицируете цифры, остается на совести правительства», - заявил Левон Зурабян.
А.Джанджугазян не согласился с замечанием депутата, отметив, что его заявления могут быть правдой лишь в том случае, если он назовет альтернативные службы, которые смогли бы представить более точные показатели.
«То, что мы сегодня представили, – это самые достоверные показатели, известные нам, Если в вас есть другие показатели, то было бы хорошо, чтобы вы проинформировали нас, обосновав источники их происхождения», - подчеркнул А.Джанджугазян.
Он отметил, что рассматривать отчет об исполнении государственного бюджета в качестве шоу неприемлемо.