ՊԵԿ-ի և ոստիկանության նախկին աշխատակիցներից տուժածները կարող են դիմել ՀՔԾ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվում է քրեական գործ` ՀՀ պետեկամուտների կոմիտեի նախկին աշխատակից Արտակ Էդիկի Ղուկասյանի կողմից բազմաթիվ քաղաքացիներից փոխառությամբ ձեռք բերած դրամական միջոցներն իր տնօրինած գրավատներում ու տարադրամի փոխանակման կետերում շրջանառելու և առանձնապես խոշոր չափերով հարկերի վճարումից խուսափելու, ինչպես նաև խարդախությամբ առանձնապես խոշոր չափերով գումարներ հափշտակելու և այլ հանցավոր արարքներ կատարելու վերաբերյալ:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության փոխանցմամբ` այն քաղաքացիները, ովքեր տուժել են Արտակ Էդիկի Ղուկասյանի գործողություններից՝ փոխառությամբ գումարներ են տրամադրել վերջինիս, նրա նկատմամբ ունեն գումարային պահանջ, կարող են դիմել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն ( հեռ.` 51-16-09):
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվում է քրեական գործ` Արթուր Վասիլի Անդրեասյանի կողմից խարդախություն, իսկ ոստիկանության պաշտոնատար անձանց կողմից չարաշահումներ կատարելու դեպքերի վերաբերյալ:
Այն քաղաքացիները, ովքեր տուժել են Արթուր Վասիլի Անդրեասյանի գործողություններից՝ փոխառությամբ գումարներ են տրամադրել վերջինիս, նրա նկատմամբ ունեն գումարային պահանջ, կարող են դիմել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն (հեռ՝ 51-15-24)

SIS investigates fraud cases
The Special Investigation Service of Armenia is investigating a criminal case of former employee of Armenia’s State Revenue Committee Artak Edik Ghukasian who borrowed money from numerous citizens and put that money into circulation at the currency exchange outlets and pawnshops owned by him, also in connection with tax evasion and embezzlement in particular large amounts as well as other crimes committed by Ghukasian.
Citizens who suffered from Artak Ghukasian’s actions, i.e. those who lent money to Ghukasian and he did not repay his debt, are asked to call the Special Investigation Service (phone: 51-16-09).
The Special Investigation Service is also investigating a case related to the fraud committed by Arthur Vasil Andreasian and the abuses committed by a number of high-ranking policemen.
Citizens who suffered from actions of Arthur Andreasian, i.e. those lent money to him and he did not repay his debt, are asked to call SIS (phone: 51-15-24).