ՊԵԿ-ի և ոստիկանության նախկին աշխատակիցներից տուժածները կարող են դիմել ՀՔԾ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվում է քրեական գործ` ՀՀ պետեկամուտների կոմիտեի նախկին աշխատակից Արտակ Էդիկի Ղուկասյանի կողմից բազմաթիվ քաղաքացիներից փոխառությամբ ձեռք բերած դրամական միջոցներն իր տնօրինած գրավատներում ու տարադրամի փոխանակման կետերում շրջանառելու և առանձնապես խոշոր չափերով հարկերի վճարումից խուսափելու, ինչպես նաև խարդախությամբ առանձնապես խոշոր չափերով գումարներ հափշտակելու և այլ հանցավոր արարքներ կատարելու վերաբերյալ:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության փոխանցմամբ` այն քաղաքացիները, ովքեր տուժել են Արտակ Էդիկի Ղուկասյանի գործողություններից՝ փոխառությամբ գումարներ են տրամադրել վերջինիս, նրա նկատմամբ ունեն գումարային պահանջ, կարող են դիմել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն ( հեռ.` 51-16-09):
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվում է քրեական գործ` Արթուր Վասիլի Անդրեասյանի կողմից խարդախություն, իսկ ոստիկանության պաշտոնատար անձանց կողմից չարաշահումներ կատարելու դեպքերի վերաբերյալ:
Այն քաղաքացիները, ովքեր տուժել են Արթուր Վասիլի Անդրեասյանի գործողություններից՝ փոխառությամբ գումարներ են տրամադրել վերջինիս, նրա նկատմամբ ունեն գումարային պահանջ, կարող են դիմել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն (հեռ՝ 51-15-24)

Специальная служба расследует дела по фактам мошенничества в Полиции и КГД
В Специальной следственной службе Армении расследуется уголовное дело по факту оборота денежных средств, полученных путем оформления займа бывшим сотрудником Комитета государственных доходов Армении Артаком Эдиковичем Гукасяном от многочисленных граждан в принадлежащих ему пунктах обмена валюты и ломбардах, уклонения от уплаты налогов в особо крупных размерах, а также присвоения мошенническим путем суммы в особо крупных размерах и совершении преступных действий.
Специальная следственная служба сообщает, что те граждане, которые пострадали от действий Артака Гукасяна, предоставили ему средства и имели к нему финансовые требования, могут обращаться в Специальную следственную службу (тел: 51-16-09).
В Специальной следственной службе Армении расследуется уголовное дело по фактам мошенничества со стороны Артура Васильевича Андреасяна, а также случаям злоупотреблений при осуществлении должностными лицами Полиции обязанностей.
Граждане, которые пострадали от действий Артура Васильевича Андреасяна, предоставили ему в заем средства и имеют к нему финансовые требования, могут обращаться в Специальную следственную службу (тел: 51-15-24).