Արտակ Բուդաղյանը, հնարավոր է, վաղը հիվանդասենյակ տեղափոխվի
Հրամանատար, գնդապետ Արտակ Բուդաղյանի վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Կենտրոնական զինվորական կլինիկական հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը:
Ա. Ասատուրյանի խոսքով` նա թեև գտնվում է վերակենդանացման բաժանմուքնում, բայց կարողանում է քայլել, խոսել: Հարցին` գնդապետը արդեն տեղյա՞կ է եղբոր սպանության մասին, բժիշկը պատասխանեց, որ այդ թեմայով չի խոսել Բուդաղյանի հետ, սակայն ենթադրում է, որ ոչ:
Հոսպիտալի պետը նշեց, որ Ա. Բուդաղյանի բուժումը կշարունակվի ևս 20 օր: «Եթե բուժումը մեր նախատեսված ձևով ընթանա, ապա նրա բուժումը կտևի ևս 20 օր»,- ասաց նա:
Ա. Ասատուրյանը նշեց, որ, հավանական է, Ա. Բուդաղյանին վաղը առավոտյան հիվանդասենյակ տեղափոխեն:
Հիշեցնենք, որ Ա. Բուդաղյանը հրազենային վնասվածք էր ստացել լյարդի շրջանում, որից հետո 3 վիրահատության էր ենթարկվել:

А.Асатурян: Возможно, уже завтра А.Будагян будет переведен в палату
Состояние полковника Артака Будагяна оценивается как средней тяжести. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщил начальник Центрального клинического военного госпиталя, подполковник Арам Асатурян.
По словам А.Асатуряна, хотя Артак Будагян и находится в реанимационном отделении, однако он уже может ходить, говорить. На вопрос, знает ли полковник об убийстве брата, врач ответил, что не говорил с ним на эту тему, однако предполагает, что нет.
Начальник Центрального клинического военного госпиталя отметил, что лечение Артака Будагяна продлится еще 20 дней. «Если лечение будет проходить так, как мы предусмотрели, то затянется еще на 20 дней», - сказал он.