Վերահսկիչ պալատի հաշվետվության  շարունակությունը` ԱԺ արտահերթ նիստում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ՝ ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության կառավարության նախաձեռնությամբ, հունիսի 17-ին ժամը 12:00-ին կգումարվի Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Այս մասին հայտնում են ԱԺ լրատվական ծառայությունից:
1. «Հայաստանի Հանրապետության վերահսկիչ պալատի 2012 թվականի տարեկան հաշվետվություն»
232-29.03.2013-ՖՎ
(քննարկման շարունակություն):
2. «Երկրապահ կամավորականի կարգավիճակի մասին»,
«Զինծառայողների և նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության մասինե Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացում կատարելու մասին»
Պ-265, 2651-29.05.2013-ՊԻ
(նախագիծ)
(երկրորդ ընթերցում)
(երրորդ ընթերցում):
3. «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասինե Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին»
(երկրորդ ընթերցում):
4. «Դիլիջանի միջազգային դպրոց» ծրագրի շրջանակներում հարկային և մաքսային արտոնություններ տրամադրելու մասին»ե

Discussion of Control Chamber’s report to continue at NA special sitting
By a decision of the National Assembly Speaker Hovik Abrahamian, in accordance with Article 70 of the Constitution of Armenia, and on the initiative of the Armenian government, a special sitting of Armenia’s National Assembly will be convened at 12:00 noon, on June 17, the press service of the National Assembly reported.
Among the issues on the agenda of the June 17 special sitting are: the 2012 annual report of the Control Chamber of the Republic of Armenia, the bill on making additions to the Law on the Status of Yerkrapah Volunteer and the Law on Social Security of Servicemen and Their Family Members, the bill on making amendments to the Law on Television and Radio, the bill on tax and customs privileges under the Diligan International School project, and other issues.