Լոնդիկը թռել է Հայաստանից
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ Արարատի մարզպետ Էդիկ Բարսեղյանը, մեկնել է արտասահման՝ հունիսի 11-ից իր հաշվին արձակուրդ վերցնելով: Մարզպետը գուցե մտածված է այս քայլին դիմել՝ հաշվի առնելով, որ հենց այդ ընթացքում նրա ղեկավարած մարզում մեծ չարաշահումներ բացահայտվեցին «ՀՀ հողօգտագործողների դիզելային վառելիքի ձեռքբերման նպատակով պետական աջակցության ծրագրի» մեջ:
Երեկ Աժ-ում պատգամավորները միմյանց ասել են, թե կատարած չարաշահումների բացահայտման պատճառով «Լոնդիկը թռել է Հայաստանից»: Է. Բաղդասարյանի մամլո խոսնակը երեկ թերթի թղթակցի հետ զրույցում չի ասել, թե մարզպետն ինչու է իր հաշվին արձակուրդ վերցրել ու մեկնել Հայաստանից, ընդամենն ասել է, որ նրա արձակուրդի ժամկետը կավարտվի հունիսի 25-ին:

“Zhamanak” daily writes citing its sources that governor of Ararat province Edik Barseghian went abroad, requesting a leave without pay on June 11. According to the daily, the governor took that step deliberately, taking into account the fact that during that period gross misuses in the program of state assistance to Armenian land users for purchase of diesel fuel at low prices were revealed in Ararat province.
“There were rumors among deputies in the Armenian parliament yesterday that because of the revealed misuses Edik Bareseghian “vanished” from the country. During a talk with the correspondent of “Zhamanak”, the governor’s spokesman did not clarify the governor’s reasons for leaving Armenia. He only said that Edik Barseghian’s leave ends on June 25,” the paper writes.