Լոնդիկը թռել է Հայաստանից
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ Արարատի մարզպետ Էդիկ Բարսեղյանը, մեկնել է արտասահման՝ հունիսի 11-ից իր հաշվին արձակուրդ վերցնելով: Մարզպետը գուցե մտածված է այս քայլին դիմել՝ հաշվի առնելով, որ հենց այդ ընթացքում նրա ղեկավարած մարզում մեծ չարաշահումներ բացահայտվեցին «ՀՀ հողօգտագործողների դիզելային վառելիքի ձեռքբերման նպատակով պետական աջակցության ծրագրի» մեջ:
Երեկ Աժ-ում պատգամավորները միմյանց ասել են, թե կատարած չարաշահումների բացահայտման պատճառով «Լոնդիկը թռել է Հայաստանից»: Է. Բաղդասարյանի մամլո խոսնակը երեկ թերթի թղթակցի հետ զրույցում չի ասել, թե մարզպետն ինչու է իր հաշվին արձակուրդ վերցրել ու մեկնել Հայաստանից, ընդամենն ասել է, որ նրա արձակուրդի ժամկետը կավարտվի հունիսի 25-ին:

«Жаманак»: Губернатор Араратской области уехал из республики
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что губернатор Араратской области Эдик Барсегян, уехал заграницу, взяв с 11 июня отпуск за свой счет. Как отмечает издание, возможно, губернатор пошел на этот шаг обдуманно, с учетом того, что именно в этот период в возглавляемой им области были выявлены крупные злоупотребления в Программе государственной помощи землепользователям Армении для приобретения по доступным ценам дизельного топлива.
«Накануне в парламенте Армении депутаты говорили между собой о том, что из-за выявленных злоупотреблений Эдик Барсегян «смылся» из страны. Пресс-секретарь губернатора не уточнил вчера в беседе с нашим корреспондентом причины отпуска за свой счет и отъезда из страны Э.Барсегяна. Он лишь отметил, что срок отпуска губернатора заканчивается 25 июня», - отмечает издание.