ՊՆ խոսնակը տեղյակ չէ՝ ինչ նպատակով է շահագործում մարզահամերգային համալիրը
2012թ-ից «Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերի 75 տոկոսը գտնվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ենթակայության տակ։ Բանն այն է, որ նշված ընկերության սեփականատեր «ԲԱՄՕ» ընկերության համասեփականատեր եղբայրներից մեկը, գրավադրելով Մարզահամերգային համալիրի բաժնետոմսերը, իրենց մեկ այլ ընկերության անունով ՀՀ կառավարությունից 20 միլիոն դոլարի վարկ էր վերցրել։ Ու քանի որ չէր կարողացել մարել այն, ՀՀ կառավարությունը բաժնեմասերը ստիպված տվել էր ՊՆ-ին»:
«Ժողովուրդը» փորձել է ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանից պարզել, թե ինչ է անում ՊՆ-ն այդ տարածքը, ինչի համար են օգտագործում։ Սակայն խոսնակը, ավանդույթի համաձայն, կտրականապես հրաժարվեց մեկնաբանել:

Пресс-секретарь Минобороны не знает, в каких целях используется СКК
С 2012 года 75 процентов акций ЗАО «Спортивно-концертный комплекс им. Карена Демирчяна» оказались в распоряжении министерства обороны Армении. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«Дело в том, что один братьев-совладельцев компании «БАМО», управлявшей ереванским СКК, заложив акции Спортивно-концертного комплекса, взял от правительства Армении на имя другой своей компании кредит в размере 20 млн. долларов. И поскольку не смог погасить кредит, правительство Армении вынуждено было передать акции министерству обороны», - отмечает издание.
Корреспондент газеты «Жоховурд» попытался уточнить у пресс-секретаря Минобороны Армении Арцруна Ованнисяна, в каких целях и как используется эта территория министерством обороны. Однако пресс-секретарь, согласно традиции, категорически отказался от комментариев.