ՊՆ խոսնակը տեղյակ չէ՝ ինչ նպատակով է շահագործում մարզահամերգային համալիրը
2012թ-ից «Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերի 75 տոկոսը գտնվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ենթակայության տակ։ Բանն այն է, որ նշված ընկերության սեփականատեր «ԲԱՄՕ» ընկերության համասեփականատեր եղբայրներից մեկը, գրավադրելով Մարզահամերգային համալիրի բաժնետոմսերը, իրենց մեկ այլ ընկերության անունով ՀՀ կառավարությունից 20 միլիոն դոլարի վարկ էր վերցրել։ Ու քանի որ չէր կարողացել մարել այն, ՀՀ կառավարությունը բաժնեմասերը ստիպված տվել էր ՊՆ-ին»:
«Ժողովուրդը» փորձել է ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանից պարզել, թե ինչ է անում ՊՆ-ն այդ տարածքը, ինչի համար են օգտագործում։ Սակայն խոսնակը, ավանդույթի համաձայն, կտրականապես հրաժարվեց մեկնաբանել:

Defense ministry spokesman unaware of how SCC is used
Since 2012 Armenia’s Defense Ministry has held 75% of the shares of the Karen Demirchian Sport and Concert Complex (SCC) CJSC in Yerevan, according to “Zhoghovurd”.
“The fact is that one of the brothers – co-owners of BAMO Company owning the Yerevan SCC had pledged SCC shares to take out a loan of $20 million from the Armenian government. He didn’t repay the loan and the Armenian government had to transfer shares to the Defense Ministry,” the paper says.
“Zhoghovurd” asked the Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisian how the SCC is used and for what purpose. By tradition, the spokesman declined to comment.