3000 դոլար` «Զվարթնոցում» աշխատանքի տեղավորելու համար. ԱԱԾ-ն ձերբակալել է
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հունիսի 20-ին ձերբակալվել է Երևան քաղաքի բնակիչ, անորոշ զբաղմունքի տեր Հայկ Սուրիկի Վարդանյանը: Այս մասին հայտնում են ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից:
Հայկ Վարդանյանը քաղաքացի «Ա»-ին, ՀՀ ԱԱԾ Սահմանապահ զորքերի «Զվարթնոց» օդանավակայանի հսկիչ-անցագրային կետում ծառայության անցնելու հարցում իբր աջակցություն ցուցաբերելու համար, վերջինիցս պահանջել և ստացել է 3.000 ԱՄՆ դոլար գումար:
ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով (կաշառք ստանալու պատրվակով խարդախություն):
Քննությամբ պարզվել է նաև, որ Հայկ Վարդանյանը ակտիվ ներգրավված է կեղծ արտոնագրերի և անձնագրերի պատրաստման և իրացման մեջ:

За устройство на работу в аэропорт «Звартноц» потребовали 3.000 долларов
В результате предпринятых сотрудниками Службы национальной безопасности Армении оперативно-следственных мер 20 июня задержан житель Еревана, лицо неопределенных занятий Айк Сурикович Варданян. Об этом сообщает пресс-служба СНБ Армении.
Айк Варданян потребовал и получил от некоего гражданина «А» за содействие в вопросе устройства на службу в контрольно-пропускной пункт пограничных войск СНБ РА в аэропорту «Звартноц» сумму в размере 3.000 долларов США.
В следственном управлении Службы национальной безопасности Армении возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 178 (Мошенничество под предлогом получения взятки) Уголовного кодекса РА.
Следствием также установлено, что Айк Варданян активно вовлечен в фабрикацию и сбыт фальшивых виз и паспортов. Предварительное следствие продолжается.