ՀՀ երկու գերատեսչությունները իրանական գազի վերաբերյալ տարբեր տվյալներ ունեն
Հայաստանի Հանրապետության էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարությունը պաշտոնապես տեղեկացնում է, որ 2012թ.-ի ընթացքում Հայաստանի Հանրապետություն Իրանի Իսլամական Հանրապետությունից ներկրվել է 481,013034 մլն. խմ գազ, որը հաստատված է իրանական և հայկական կողմերի միջև ստորագրված ակտերով:
Վերջին օրերին մամուլում շրջանառվող տեղեկությունները, թե իբր Իրանից Հայաստան է ներկրվել 350 մլն. խմ գազ չի համապատասխանում իրականությանը:
Նշենք, որ իրանական կողմը ևս հավաստում է, որ 2012 թ-ին Իրանը Հայաստնաին 481 մլն խ/մ գազ է արտահանել:
Գազային խառնաշփոթն առաջացավ այն ժամանակ, երբ հունիսի 8-ին, գազի սակագնի վերանայման շուրջ ՀԾԿՀ-ի նիստում հրապարակվեց, որ Հայաստանն Իրանից 350 մլն. խ/մ գազ է ստացել. տարբերությունը կազմում էր  130 մլն խ/մ:

Данные Минэнерго и КРОУ об объемах поставок иранского газа разнятся
Министерство энергетики и природных ресурсов Армении официально сообщает, что в течение 2012 года в Армению из Исламской Республики Иран было импортировано 481,013034 млн. куб. м газа, что утверждается подписанными между иранской и армянской стороной актами.
Распространенные в течение последних дней в СМИ сведения о том, что якобы из Ирана в Армению импортировано 350 млн. куб. м газа не соответствуют действительности.
Отметим, что иранская сторона также подтверждает, что в 2012 году из Ирана в Армению было экспортировано 481 млн. куб. метров газа.
Путаница в объемах поставляемого в Армению газа возникла после того, как 8 июня на заседании Комиссии по регулированию общественных услуг Армении вокруг повышения тарифа на газ были опубликованы данные о том, что Армения получила из Ирана 350 млн. куб. м газа: разница составляет – 130 млн. куб. метров.