Արտակ Բուդաղյանը 3-4 օրից դուրս կգրվի. Նա հարցաքննվել է
Արտակ Բուդաղյանը 3-4 օրից դուրս կգրվի հիվանդանոցից: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնեց Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալի պետ, փոխգնդապետ Արամ Ասատուրյանը: Նրա խոսքով՝ Ա. Բուդաղյանի վիճակը արդեն բավարար է գնահատվում, նա երկուշաբթի կամ երեքշաբթի օրը դուրս կգրվի հիվանդանոցից:
Ա. Բուդաղյանն արդեն հարցաքննվել է: Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՊՆ քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նրա խոսքով՝ Ա. Բուդաղյանը և Նիկոլայ Աբրահամյանը հարցաքննվել են որպես վկա: Այլ մանրամասներ նա չհաղորդեց, նշելով, որ ընթանում է նախաքննություն:

Artak Budaghian to be discharged from hospital soon
Colonel Artak Budaghian, who was wounded in the June 1 shootout near the house of the then Syunik regional governor Suren Khachatrian in the city of Goris, will be discharged from hospital in 3-4 days, Aysor.am was informed by Aram Asaturian, Head of the Military Hospital.
According to the Investigation Service of Armenia’s Defense Ministry, Colonel Artak Budaghian has been questioned as a witness.
Let us remind you that Artak Budaghian’s brother, Avetik Budaghian, was killed in the shootout. The son of Suren Khachatrian who resigned following the incident and his bodyguard have been charged with murder.