ՔԿՀ պետի տեղակալը դատապարտյալից պահանջել և ստացել է կաշառք
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ավարտվել է ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի պետի օպերատիվ գծով նախկին տեղակալ Դավիթ Մուրադյանի կողմից դատապարտյալ Արտակ Հակոբյանից առանձնապես խոշոր չափերի դրամ և գույք կաշառք ստանալու դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս  մասին հայտնում են ՀՔԾ մամուլի ծառայունից:
Նախաքննությամբ պարզված տվյալների համաձայն` Դավիթ Մուրադյանը, հանդիսանալով պաշտոնատար անձ, կաշառք տվողի օգտին իր լիազորությունների շրջանակում գործողություն կատարելու, իր պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով այդպիսի գործողություն կատարելուն նպաստելու, ծառայության գծով հովանավորչության համար դատապարտյալ Արտակ Հակոբյանից և նրա կնոջից՝ Հայաստան Հակոբյանից, պահանջել ու ստացել է առանձնապես խոշոր չափերի դրամ և գույք:
2013թ. հունիսի 24-ին քրեական գործն ուղարկվել է նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին՝ Դավիթ Մուրադյանի նկատմամբ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով կազմված մեղադրական եզրակացությունը հաստատելու և քրեական գործը դատարան ուղարկելու համար:

Завершено следствие по делу бывшего замначальника УИУ «Нубарашен»
Завершено предварительное следствие расследуемого Специальной следственной службой Армении уголовного дела в отношении бывшего заместителя начальника Уголовно-исполнительного учреждения «Нубарашен» министерства юстиции Армении Давида Мурадяна. Об этом сообщает Специальная следственная служба Армении.
Напомним, Д.Мурадян был задержан в мае этого года по подозрению в получении взятки в особо крупных размерах от осужденного Артака Акопяна. Уголовное дело было возбуждено по признакам п.2 ч.4 ст.311 УК РА («Получение взятки в особо крупных размерах»).
В ходе предварительного следствия выяснилось, что бывший заместитель начальника УИУ «Нубарашен» Давид Мурадян, злоупотребив должностным положением, для действий в пользу осужденного А.Акопяна потребовал и получил от него и его супруги Айастан Акопян взятку в особо крупном размере (имущество и деньги).
24 июня 2013г. дело было направлено осуществляющему надзор за законностью предварительного следствия прокурору для утверждения обвинительного заключения и дальнейшей отправки в суд.