ՔԿՀ պետի տեղակալը դատապարտյալից պահանջել և ստացել է կաշառք
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ավարտվել է ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի պետի օպերատիվ գծով նախկին տեղակալ Դավիթ Մուրադյանի կողմից դատապարտյալ Արտակ Հակոբյանից առանձնապես խոշոր չափերի դրամ և գույք կաշառք ստանալու դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս  մասին հայտնում են ՀՔԾ մամուլի ծառայունից:
Նախաքննությամբ պարզված տվյալների համաձայն` Դավիթ Մուրադյանը, հանդիսանալով պաշտոնատար անձ, կաշառք տվողի օգտին իր լիազորությունների շրջանակում գործողություն կատարելու, իր պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով այդպիսի գործողություն կատարելուն նպաստելու, ծառայության գծով հովանավորչության համար դատապարտյալ Արտակ Հակոբյանից և նրա կնոջից՝ Հայաստան Հակոբյանից, պահանջել ու ստացել է առանձնապես խոշոր չափերի դրամ և գույք:
2013թ. հունիսի 24-ին քրեական գործն ուղարկվել է նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին՝ Դավիթ Մուրադյանի նկատմամբ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով կազմված մեղադրական եզրակացությունը հաստատելու և քրեական գործը դատարան ուղարկելու համար:

The preliminary investigation into the criminal case against the former deputy head of Nubarashen penal institution David Muradian has ended, according to the Special Investigation Service of Armenia.
D. Muradian was detained in May 2013 on suspicion of having taken a bribe in particularly large amount from the convict Artak Hakobian. A criminal case was opened under Article 311 part 4 point 2 (taking bribes in particularly large amount) of the Criminal Code.
Investigators established that the former deputy head of Nubarashen penal institution David Muradian abused his position, demanded and accepted a bribe in particularly large amount (money and property) from the convict Artak Hakobian and his wife Hayastan Hakobian.
On June 24, 2013 the case was sent to the prosecutor for approval of the indictment. Then the case will go to court.