Գուրգեն Եղիազարյանը լքել է ՍԴՀԿ-ն
«Ժողովուրդի» տեղեկություններով, ՀՀ ազգային անվտանգության նախկին փոխնախարար Գուրգեն Եղիազարյանը դուրս է եկել Սոցիալ-դեմոկրատական հնչակյան կուսակցությունից (ՍԴՀԿ): Ավելին, Եղիազարյանը տևական ժամանակ է, ինչ փաստացի որևէ առնչություն չունի կուսակցության հետ: Երեկ թերթին չի հաջողվել պարզել, թե ինչու է նա լքել կուսակցությունը, քանի որ հեռախոսազանգերին չի պատասխանել:
Նշենք, որ ԱԱԾ նախկին փոխնախարարը ՍԴՀԿ անդամ դարձավ համաժողովրդավարական շարժման ծաղկուն շրջանում, երբ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի գլխավորած շարժմանը միանալը համարվում էր պատվի հարց։ Եվ շատ մարդ-կուսակցություններ կայացան հենց այդ շարժման շնորհիվ։
Հիշեցնենք, որ ավանդական կուսակցության՝ ՍԴՀԿ-ի շուրջ մթնոլորտը թեժացավ այն օրվանից, երբ ՍԴՀԿ ղեկավար, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի ընկեր Սեդրակ Աճեմյանի կողմնակիցները դատարանի միջոցով փորձեցին կուսակցության ատենապետ ճանաչված Լյուդմիլա Սարգսյանից պահանջել վերադարձնել կուսակցության փաստաթղթերը, դրոշը, կնիքն ու արխիվը։ Մինչդեռ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության անդամ Լ. Սարգսյանը պնդում է, որ հենց ինքն է կուսակցության ատենապետը»:

«Жоховурд»: Гурген Егиазарян вышел из рядов СДПГ
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший заместитель министра национальной безопасности Армении Гурген Егиазарян вышел из рядов Социал-демократической партии Гнчакян (СДПГ). Более того, Егиазарян уже длительное время не имеет никакой связи с этой партией. Накануне корреспонденту издания не удалось выяснить причины выхода Гургена Егиазаряна из партии, поскольку он не отвечал на телефонные звонки.
«Отметим, что бывший заместитель министра национальной безопасности Армении вступил в ряды СДПГ в период расцвета общенационального движения, когда присоединение к возглавляемому Левоном Тер-Петросяном движению считалось делом чести. Именно благодаря этому движению состоялись многие карликовые партии», - отмечает газета.
Издание напоминает о том, что атмосфера вокруг этой традиционной политической силы стала напряженной, когда сторонники главы СДПГ, друга премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна – Седрака Ачемяна попытались через суд потребовать у признанной руководителем СДПГ Людмилы Саркисян вернуть учредительные документы, флаг, печать и архив партии. При этом Людмила Саркисян утверждает, что именно она является руководителем СДПГ.