Բակո Սահակյանը կարևորել է բերքահավաքի անկորուստ անցկացումը
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել է հանրապետության արևելյան թև և ծանոթացել բերքահավաքի ընթացքին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Այնուհետև երկրի ղեկավարը Տիգրանակերտի մոտակայքում հանդիպում է ունեցել բերքահավաքի ընթացքում ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերած մի խումբ անձանց հետ և արժեքավոր նվերներ հանձնել նրանց:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանը կարևորել է բերքահավաքի անկորուստ անցկացումը՝ միաժամանակ նշելով, որ այդ գործընթացը և, ընդհանրապես, հողագործության զարգացումը այսուհետ էլ կլինեն պետության ուշադրության կենտրոնում:
Նախագահին ուղեկցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Bako Sahakian familiarizes himself with harvest in east of NKR
The President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakian visited yesterday the eastern part of the republic and familiarized himself with the harvest process there, the press service of the NKR President said.
Then he met with a group of active participants of the harvest near Tigranakert and handed valuable presents to them.
In his speech, Bako Sahakian stressed the importance of gathering in the crops without losses. He said that the harvest and the development of agriculture in general will be a center of the NKR authorities’ attention.
The president was accompanied by Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosian, the speaker of the NKR National Assembly Ashot Ghulian, Prime Minister Ara Harutyunian, and other officials.