Բակո Սահակյանը կարևորել է բերքահավաքի անկորուստ անցկացումը
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը այցելել է հանրապետության արևելյան թև և ծանոթացել բերքահավաքի ընթացքին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Այնուհետև երկրի ղեկավարը Տիգրանակերտի մոտակայքում հանդիպում է ունեցել բերքահավաքի ընթացքում ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերած մի խումբ անձանց հետ և արժեքավոր նվերներ հանձնել նրանց:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանը կարևորել է բերքահավաքի անկորուստ անցկացումը՝ միաժամանակ նշելով, որ այդ գործընթացը և, ընդհանրապես, հողագործության զարգացումը այսուհետ էլ կլինեն պետության ուշադրության կենտրոնում:
Նախագահին ուղեկցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային ժողովի խոսնակ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян ознакомился с процессом уборки урожая в восточной части НКР
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян посетил накануне восточную часть республики и ознакомился с процессом уборки урожая. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Затем глава государства встретился в окрестностях Тигранакерта с группой активных участников жатвы и вручил им ценные подарки.
В своей речи Бако Саакян подчеркнул важность проведения уборки урожая без потерь, отметив при этом, что данный процесс, а также развитие земледелия в целом, и впредь будут в центре внимания властей.
Президента сопровождали предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископ Паргев Мартиросян, спикер Национального собрания НКР Ашот Гулян, премьер-министр Ара Арутюнян и другие должностные лица.