ԲՀԿ պատգամավորը սնանկ է ճանաչվել
ՀՀ Վճռաբեկ դատարանի` 29.05.2013թ. որոշմամբ Ազգային Ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Տիգրան Ստեփանյանը սնանկ է ճանաչվել: Այս մասին հայտնում են բանկի լրատվական բաժնից:
«2010 թվականի նոյեմբեր ամսից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բանակցություններ էր տանում պատգամավոր, Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի հանձնաժողովի, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ, Բանկի վարկառու Տիգրան Ստեփանյանի հետ` կապված վերջինիս կողմից Բանկի առջև ունեցած պարտավորությունները չկատարելու հետ:
Սկսած 2011 թվականի նոյեմբերից` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բազմիցս ծանուցել է Տիգրան Ստեփանյանին Բանկի առջև պարտավորությունները չկատարելու դեպքում դատական վարույթ սկսելու մասին:
Տիգրան Ստեփանյանի կողմից Բանկի առջև ունեցած պարտավորությունների չկատարման կապակցությամբ 10.09.2012թ. ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հայց էր ներկայացրել դատարան ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ստեփանյանի հարկադիր սնանկության պահանջով»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Армянский парламентарий признан банкротом
Решением Кассационного суда Армении депутат парламента от партии “Процветающая Армения” Тигран Степанян признан банкротом. Суд удовлетворил иск ЗАО “Банк ВТБ Армения”.
Как сообщили в пресс-службе банка, с ноября 2010 года банк вел переговоры с депутатом, членом Комиссии по защите прав человека и общественным вопросам, заемщиком Тиграном Степаняном в связи с неисполнением долговых обязательств перед банком.
“Начиная с ноября 2011г., банк не раз извещал Тиграна Степаняна о начале судебного производства в случае неисполнения обязательств, однако парламентарий так и не выполнил их. 10-го сентября 2012 года ЗАО “Банк ВТБ Армения” подало заявление в суд с требованием о признании принудительного банкротства депутата Национального Собрания. Тиграна Степаняна”, - говорится в сообщении.