Կալանավորվել է Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության վարչության պետը
ՀՀ կառավարության որոշումներով հաստատված «ՀՀ հողօգտագործողներին մատչելի գներով դիզելային վառելանյութի ձեռքբերման նպատակով պետական աջակցության» 2012-2013թթ. ծրագրերի իրականացման գործընթացում պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով և մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ, առանձնապես խոշոր չափերով պետական միջոցների յուրացում կատարելու համար Արարատի մարզպետարանի գյուղատնտեսության և բնապահպանության վարչության նախկին պետ Տիգրան Վիրաբյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 314-րդ հոդվածի 1-ին կետով:
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը հունիսի 12-ին բավարարել է Հատուկ քննչական ծառայության ՀԿԳ քննիչի միջնորդությունը և կալանավորել Տիգրան Վիրաբյանին` երկու ամիս ժամկետով:

The former head of the agriculture and environmental protection department of the Ararat regional administration Tigran Virabian has been charged under Article 179 part 3 point 1 and Article 314 point 1 for embezzlement of public funds in particularly large amount, committed with abuse of his official position and by agreement with a group of persons during the implementation of the 2012-2013 programs on state assistance to Armenian land users for diesel fuel purchase at reduced prices.
The court of general jurisdiction of Yerevan’s Kentron and Nor-Marsh administrative districts on July 12 granted the investigator’s petition for two-month arrest of Tigran Virabian.