Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Վլադիմիր Խունդաձեին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Վրաստանի ֆինանսների նախարարությանն առընթեր եկամուտների ծառայության պետ Վլադիմիր Խունդաձեին:
Նախագահը ողջունել է հյուրին, կարևորել տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ մաքսային, հայ-վրացական համագործակցությունը, նշելով, որ այն համահունչ է դինամիկ զարգացող երկկողմ հարաբերություններին:
Հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-վրացական սահմանային անցակետերի արդիականացման և միջազգային չափանիշներին համապատասխանեցման ուղղությամբ մեկնարկած աշխատանքներին: Կարևորվել է մաքսային ծառայությունների միջև տեղեկատվության օպերատիվ փոխանակման ուղղությամբ սերտ համագործակցությունը:
Վլադիմիր Խունդաձեն Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է ՀՀ ՊԵԿ նախագահի հետ ունեցած քննարկումների արդյունքները, որոնք, նրա գնահատմամբ, արդյունավետ են և ներառում են երկու երկրների մաքսային ծառայություններին հետաքրքրող արդիական բոլոր հարցերը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի մամուլի գրասենյակից:

Serzh Sargsyan receives Vladimir Khundadze
President Serzh Sargsyan received today the Head of the Revenue Services of Georgia’s Finance Ministry Vladimir Khundadze.
The Armenian president welcomed the guest. He attached importance to Armenian-Georgian cooperation in various spheres, including the customs sector.
The interlocutors discussed the work on upgrading of Armenian-Georgian checkpoints and bringing them into line with international standards. They stressed the importance of close cooperation on the operative exchange of information between the customs services.
Vladimir Khundadze informed Serzh Sargsyan about the results of the discussions held with the head of State Revenue Committee of Armenia. He said the discussions were efficient and included all current issues of interest to the customs services of the two countries, according to the presidential press service.