ՕԵԿ-ը «նալոգ է դրել» դպրոցների ՕԵԿ-ական տնօրենների վրա
«Չորրորդ ինքնիշխանության» տեղեկություններով՝ վերջերս ԱԽՔ Արթուր Բաղդասարյանի առաջնորդած «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը մի ուշագրավ նախաձեռնությամբ է հանդես եկեք։ Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ, այն դպրոցներում, որտեղ նվիրյալ ՕԵԿ-ական տնօրեններ են աշխատում, նրանց պարտադրել են 500-ական դրամ փոխանցել «Օրինաց երկիր» կուսակցությանը։
«Թե ինչո՞ւ է ՕԵԿ-ը որոշել մանկավարժների հաշվին հարստացնել իր կուսակցական բյուջեն՝ դժվար չէ կռահեք։ Նկատենք, որ Արթուր Բաղդասարյանը ի զորու է քարից անգամ փող քամել, և դրա վկայությունը նրա բազմաթիվ բիզնեսների առկայությունն է։ Հիշեցնենք, որ նրա համար բիզնեսի աղբյուր են նաև բարձրագույն և միջին մասնագիտական որոշ հաստատություններ։
Ի դեպ, ՀՀ կառավարությունը իր հերթական նիստում «ժեստ» արեց ԱԽՔ Արթուր Բաղդասարյանին և որոշեց թույլատրել Բաղդասարյանի «Հայասի Գրուպ» ՍՊԸ-ին իր կողմից «ժամանակավոր ներմուծում՝ վերամշակման համար» մաքսային ռեժիմով ներմուծված ապրանքների նկատմամբ կիրառված մաքսային ժամկետը երկարաձգել մինչև 2014թ. հունվարի 1-ը։ Ներմուծվող ապրանքները մուրաբայի՞, թե՞ սուրճի տեսքով կլինեն, այս հարցը կառավարության նիստում չքննարկվեց»,- գրել է «Չորրորդ ինքնիշխանությունը»:

Baghdasarian levies taxes from headmasters
‘Chorrord Inknishkhanutyun’ writes citing its sources that Orinats Yerkir Party (OEK) led by Arthur Baghdasarian recently put forward an interesting initiative. According to the paper’s sources, the schools whose headmasters are devoted members of OEK have to transfer 500 AMD to the party’s budget.
“It is hard to say why OEK has decided to replenish the party’s budget at the expense of teachers. It should be mentioned that Arthur Baghdasarian has a unique ability to “make money out of nothing”, which is evident from the fact that he owns various businesses. Some secondary and higher educational institutions are a source of business for him,” the paper says.
The paper reminds its readers that at the last session the Armenian government decided to give tax privileges to Hayasy Group owned by Arthur Baghdasarian by extending the term of its tax liabilities’ fulfillment until January 1, 2014.