Ս. Գրիգորյան. Թող քայլեն Մոսկվայով և հասկանան` ինչ են «բառաչում» հարբածները
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը շատ արագ արձագանքեց «Նոր Մոսկվայում» 18 մարդու մահվան պատճառ դարձած վթարի գործով մեղադրյալ Հրաչյա Հարությունյանի դեպքին, սակայն նրա մոտ այցելությունենրի թիվը պետք է ավելացնել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Գլոբալիզացիայի և տարածաշրջանային համագործակցության վերլուծական կենտրոնի» նախագահ Ստեփան Գրիգորյանը:
Նրա խոսքով` վիճակագրության համաձայն` Ռուսաստանում տարեկան հարյուրավոր մարդիկ մահանում են ոչ սթափ վիճակում գտնվող վարորդների պատճառով, և կարիք չկա, որ Ռուսաստանի հեռուստաընկերությունները ուռճացնեն այս թեման:
Ս. Գրիգորյանի խոսքով` Հ. Հարությունյանի մասին «բառաչել» բառը օգտագործած լրագրողներին պետք է առաջարկել ման գալ Մոսկվայով և հասկանալ, թե ինչ են «բառաչում» գետնին ընկած հարբած մարդիկ:

Armenian Foreign Ministry rapidly reacted to the case of Hrachia Harutyunian accused in the car crash in ‘new’ Moscow that left 18 people dead, but the number of visits to him should be increased, Chairman of Analytical Center of Globalization and Regional Cooperation Stepan Grigorian said at a meeting with reporters today.
According to him, hundreds of people die in Russia annually because of drunken drivers so Russian television companies should not exaggerate the subject.
Grigorian noted that the reporters who used the word “bellowed” regarding H. Harutyuian should be proposed to walk through streets in Moscow and try to understand what drunkards lying there ‘bellow’.