ԿԲ. Շաբաթական ամփոփ տվյալները
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում հուլիսի 15-19-ը ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից գնվել է 101,008,340 ԱՄՆ դոլար 409.67 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, 7 վաճառվել 113,622,947 ԱՄՆ դոլար 410.86 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 12,920,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 410.36 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 9,296,800 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 410.61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 31.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 45.4 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին տեղեկացնում են Կենտրոնական բանկից:

CBA: Summary data of last week
On July 15-19, $101,008,340 was bought by banks in the intra-bank currency market at the average exchange rate of 409.67 AMD per dollar. $113,622,947 was sold at the average exchange rate of 410.86 AMD per dollar.
Purchase and sale transactions of $12,920,000 at the average exchange rate of 410.36 AMD per dollar were carried out at NASDAQ OMX Armenia OJSC in the indicated period.
Purchases and sales of $9,296,800 at the average exchange rate of 410.61 AMD per dollar were carried out in the interbank market, according to the Central Bank of Armenia (CBA).