Հակված չեն 150-ը 100 դրամ դարձնել
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, այսօր ժամը 11-ին գծատերերը պետք է կրկին գնան քաղաքապետարան և նոր գնի հետ կապված իրենց փաստարկները ներկայացնեն, նաև՝ թե ինչ փոփոխություն, բարելավում է լինելու տրանսպորտի աշխատանքում գնի ավելացման արդյունքում:
Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ 150 դրամ սակագնի փոփոխություն դժվար թե լինի, և պետք է կարողանան ինչ-որ ձևով ժողովրդին հասկացնել, որ դա անխուսափելի էր: Գծատերերին առաջարկվել է քննարկել, և եթե հնարավոր է ինչ-որ արտոնություններ սահմանել ուսանողների կամ սոցիալապես անապահովների համար: Ի վերջո, սակագնի փոփոխություն հնարավոր է, թե ոչ՝ պարզ կլինի այսօրվա քննարկումից հետո»:

Zhamanak: Line owners not inclined to reduce bus fare to 100 drams
‘Zhamanak’ daily says that owners of bus lines will go again to the Yerevan Municipality at 11 am today and present their arguments concerning the new bus fare and also say what changes and improvements in public transport services will happen as a result of the increase in the fare.
According to the paper’s sources, the fare is unlikely to be reduced from 150 AMD so the owners have to give people to understand that the increase was inevitable. The bus line owners were proposed to discuss the issue and, if possible, give some privileges to students and socially vulnerable citizens. It will become clear after today’s discussion whether a change in the fare is possible or not.