Սեյրան Օհանյանն այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հուլիսի 23-ից 24-ը այցելել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտի: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը եղել է հայ-ադրբեջանական սահմանագծում տեղակայված մարտական հենակետերում, ծանոթացել մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների պատրաստության և բարոյահոգեբանական վիճակին, ստուգել պաշտպանական և ինժեներական կառույցների հյուսալիությունը:
Նախարարն այցելել է նորակառույց պաշտպանական շինություններ, ծանոթացել զորամասերի շինարարական ու կառուցապատման աշխատանքներին:
Ս.Օհանյանը աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել բանակային զորամիավորման և ենթակա զորամասերի հրամանատարության հետ, տվել է հանձնարարականներ և ճշգրտել դրանց իրականացման ժամանակացույցը:
Նա նաև առանձնազրույցներ է ունեցել զինծառայողների և սպաների հետ: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ բանակում դրական միտումներ են արձանագրվել` կապված զինվորների ֆիզիկական և հոգևոր պաշտպանվածության հետ, զգալիորեն բարելավվել են զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմանները:
Իսկ իրականացված շինարարական աշխատանքների արդյունքում բարելավվել են նաև զորանոցների կենցաղային և սանիտարահիգիենիկ պայմանները:

Министр обороны Армении посетил юго-восточную приграничную зону
Министр обороны Армении Сейран Оганян посетил 23-24 июля юго-восточные приграничную зону республики. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Глава оборонного ведомства побывал в дислоцированном на армяно-азербайджанской границе боевом опорном пункте, ознакомился с подготовкой и морально-психологическим состоянием военнослужащих, несущих военное дежурство на передовой, проверил надежность оборонных и инженерных построек.
Министр посетил также новые оборонные сооружения и ознакомился с ходом строительных работ.
С.Оганян провел рабочее совещание с командованием армейского соединения и воинских частей, дал поручения и уточнил график их выполнения.
Он также побеседовал с военнослужащими и офицерами. Глава оборонного ведомства с удовлетворением отметил, что в армии зафиксированы позитивные тенденции в связи с физической и психологической защищенностью солдат, значительно улучшены социально-бытовые условия военнослужащих. А в результате реализованных строительных работ улучшены также социально-бытовые и санитарно-гигиенические условия в казармах.