«Սպայկա»-ի հրդեհի պատճառների փորձաքննությունը դեռևս շարունակվում է
Մոտ 10 օր հետո «Սպայկա» ՍՊԸ-ի հրդեհի պատճառների ուսումնասիրության եզրակացությունն ուղարկվելու է իրավապահ մարմիններին։ Հիշեցնենք, որ մայիսի 15-ին՝ ժամը 23:58-ին, ահազանգ էր ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևանի Արշակունյաց պողոտայի թիվ 252 հասցեում գտնվող «Սպայկա» ՍՊԸ-ում։ Գործը դեռևս գտնվում է «Փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ դեռևս հստակ չէ՝ գործը միանգամից կուղարկվի ՀՀ գլխավոր դատախազություն, թե ոստիկանության քննչական վարչություն։ Իսկ ՀՀ արդարադատության նախարարի մամլո խոսնակ Կարինե Քալանթարյանը նշել է, որ փորձաքննությունը դեռևս շարունակվում է:

Cause of fire in Spayka Company still under investigation
A conclusion about the cause of the fire in Spayka Company will be sent to law enforcement agencies in about ten days. Let us remind you that at 11: 58 pm on May 15 an alarm call was received that fire broke out in Spayka LLC located at 252 Arshakuniants Street in Yerevan. The case is being examined by Expert Center state non-profit organization.
According to ‘Zhoghovurd’, it is still unclear if the case will be sent at once to the Prosecutor General’s Office or the investigation department of the police. Spokeswoman for the RA Justice Minister Karine Kalantarian said tests are still being conducted.