Գյուղատնտեսական շուկան Կասյան փողոցում վերաբացվում է
Օգոստոսի 4-ին` այս կիրակի, Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանի Կասյան փողոցի վերին հատվածում կվերաբացվի գյուղատնտեսական արտադրանքի տոնավաճառը, որը կգործի մինչև տարեվերջ՝ միայն շաբաթ և կիրակի օրերին, իսկ դեկտեմբերի վերջին տասնօրյակին կաշխատի ամենօրյա ռեժիմով: Այս մասին տեղեկացնում են Գյուղատնտեսության նախարարությունից:
Շուկան նախատեսված է 200 տաղավարի համար: Տոնավաճառին կարող են մասնակցել բացառապես սեփական արտադրանքը ներկայացնող սուբյեկտները՝ անվճար հիմունքներով: Առևտրային միջնորդների միջամտությունը բացառելու նպատակով սահմանվել են հատուկ ընթացակարգեր. մասնակցության թույլտվությունը տրվում է հատուկ տեղեկանքներով՝ միայն գյուղատնտեսության աջակցության մարզային կենտրոնների (ԳԱՄԿ) կողմից:
Տոնավաճառի մասնակիցներին Գյուղատնտեսության նախարարությունն անվճար կտրամադրի հարմարավետ վրաններ, վաճառասեղաններ, կշեռքներ, սայլակներ և արտահագուստ: Տոնավաճառը կգործի Գյուղատնտեսության նախարարության, քաղաքապետարանի և ոստիկանության վերահսկողության ներքո:

В Ереване 4 августа откроется вторая ярмарка сельхозпродукции
В Ереване 4 августа вновь возобновит работу ярмарка сельскохозяйственной продукции в административном районе Арабкир, на улице Касяна. До конца года ярмарка будет действовать только в субботу и воскресенье, а в последней декаде декабря в ежедневном режиме. Об этом сообщает пресс-служба министерства сельского хозяйства Армении.
Ярмарка предусмотрена для размещения 200 павильонов. В ней могут участвовать только субъекты, представляющие собственную продукцию. Во избежание вмешательства торговых посредников, установлены специальные процедуры. Разрешение на участие выдается по специальной справке, которая предоставляется областными центрами содействия сельскому хозяйству.
Министерство сельского хозяйства предоставит бесплатно удобные палатки, торговые столы, весы, тележки и специальную одежду. Сельскохозяйственная ярмарка будет действовать под контролем министерства сельского хозяйства и полиции.