Հայկական ու ադրբեջանական խորհրդարանական խմբերը հնարավոր է հանդիպեն
«Հայ-Ֆրանսիական» և «Ադրբեջանա-Ֆրանսիական» բարեկամության խորհրդարանական խմբերը հնարավոր է հանդիպեն այս աշնանը: Այս մասին գրում է Nouvelle d’Armenie-ն:
Aysor.am-ի հետ զրույցում «Հայ-Ֆրանսիական» բարեկամության խմբի ղեկավար, պատգամավոր Արա Բաբլոյանը նշեց, որ հանդիպման առաջարկը եղել է հայկական կողմից:
«Մենք կարծում ենք, որ երկու երկրներում էլ՝ չնայած հակամարտությանը, երեխաները չպետք է դաստիարակվեն թշնամական ոգով: Մի երկրի երեխան մյուսի մեջ չպետք է թշնամի տեսնի: Հենց այս հարցերը քննարկելու ու հնարավորինս հարթելու համար մեր խումբն առաջարկ արեց Ֆրանսիայի սենատոր Ֆիլիպ Կատցենբախին նման մի հանդիպում կազմակերպելու համար: Կատցենբախը համաձայնեց ու հարցումով դիմեց Ադրբեջանի համապատասխան խմբին: Այնտեղից ևս կարծես դրական արձագանք կա նախաձեռնությանը»,- ասաց Արա Բաբոլոյանը:

The Armenian-French and Azerbaijani-French parliamentary friendship groups are likely to meet in the autumn, Nouvelle d’Armenie writes.
The head of Armenian-French friendship group, parliamentary deputy Ara Babloyan told Aysor.am that the proposal for a meeting was made by the Armenian side.
“We believe that despite the conflict, it is wrong to arouse hostility in children of the two countries. Children of one country should not consider their coevals from another country as their enemies. In order to discuss and deal with these issues, we made a proposal to the French Senator Philippe Katzenbach to organize such a meeting. Katzenbach agreed and sent an inquiry to the Azerbaijani group. They seem to have responded positively,” Babloyan said.