Հայկական ու ադրբեջանական խորհրդարանական խմբերը հնարավոր է հանդիպեն
«Հայ-Ֆրանսիական» և «Ադրբեջանա-Ֆրանսիական» բարեկամության խորհրդարանական խմբերը հնարավոր է հանդիպեն այս աշնանը: Այս մասին գրում է Nouvelle d’Armenie-ն:
Aysor.am-ի հետ զրույցում «Հայ-Ֆրանսիական» բարեկամության խմբի ղեկավար, պատգամավոր Արա Բաբլոյանը նշեց, որ հանդիպման առաջարկը եղել է հայկական կողմից:
«Մենք կարծում ենք, որ երկու երկրներում էլ՝ չնայած հակամարտությանը, երեխաները չպետք է դաստիարակվեն թշնամական ոգով: Մի երկրի երեխան մյուսի մեջ չպետք է թշնամի տեսնի: Հենց այս հարցերը քննարկելու ու հնարավորինս հարթելու համար մեր խումբն առաջարկ արեց Ֆրանսիայի սենատոր Ֆիլիպ Կատցենբախին նման մի հանդիպում կազմակերպելու համար: Կատցենբախը համաձայնեց ու հարցումով դիմեց Ադրբեջանի համապատասխան խմբին: Այնտեղից ևս կարծես դրական արձագանք կա նախաձեռնությանը»,- ասաց Արա Բաբոլոյանը:

Армянские и азербайджанские парламентарии, возможно, встретятся этой осенью
Парламентские группы дружбы «Армения-Франция» и «Азербайджан-Франция», возможно, встретятся этой осенью. Об этом пишет «Nouvelle d’Armenie».
В беседе с корреспондентом Aysor.am глава парламентской группы дружбы «Армения-Франция» Ара Баблоян отметил, что предложение о встрече было сделано армянской стороной.
«Мы считаем, что в двух странах, несмотря на конфликт, дети не должны воспитываться в духе вражды и неприятия. Дети одной страны не должны видеть в детях другой врагов. Именно для обсуждения этих вопросов и наша группа предложила председателю группы дружбы «Франция-Армения», сенатору Филиппу Катценбаху организовать такую встречу. Карценбах согласился и обратился с запросом к соответствующей группе Азербайджана. Там, кажется, также позитивно отреагировали на эту инициативу», - сказал А.Баблоян.