Տրանսպորտի նախարարությունից հերքում են Ճամբարակ-Երևան երթուղու թանկացումը
«Հայկական Ժամանակ»-ն ահազանգ է ստացվել, թե Ճամբարակ-Երևան միկրոավտոբուսներից մեկի մեջ փակցված է հայտարարություն, որ օգոստոսի 1-ից ուղեվարձը դառնալու է 1500 դրամ` նախկին 1200-ի փոխարեն:
Տրանսպորտի և կապի նախարարությունից հերքել են այդ լուրը: Նախարարությունը նաև հարցում էր արել երթուղին սպասարկող ընկերությանը, որտեղից ասել էին, թե միկրոավտոբուսում նման հայտարարությունը չի փակցվել:
«ՀԺ»-ի հարցին ի պատասխան, նախարարության Տրանսպորտի վարչությունից հայտնեցել են, որ Հայաստանում միջպետական և միջազգային որևէ երթուղում փոխադրավարձի փոփոխություն առ այսօր չի եղել: «Օգոստոսի 1-ի դրությամբ ոչ մի երթուղում ուղեվարձի թանկացում չի նախատեսվում»,-տեղեկացրել են վարչությունից:

‘Haykakan Zhamanak’ received a phone call that there was an announcement in a Chambarak-Yerevan minibus that starting from August 1, the fare will increase from 1,200 to 1,500 AMD.
The Ministry of Transport and Communication refuted that information. According to the company operating the indicated route, no such announcement was posted in the minibus.
In response to the question of the daily, the ministry’s transport department replied that interstate and international bus fares have not changed. “No increase in fares is planned as of August 1,” the department said.