Գյուղնախարար. Սպասվում է ցորենի աննախադեպ առատ բերք
Այս տարի սպասվում է ցորենի աննախադեպ առատ բերք: Այս մասին այսօր կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը:
Գյուղնախարարությունը կառավարության հաստատմանն էր ներկայացրել էլիտային ցորենի սերմացու ձեռքբերելու համար որոշման նախագիծ:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշեց, որ անհրաժեշտ է որոշման մեջ կետ մտցնել, որը կվերաբերի  ձեռքբերված սերմացուի լաբորատոր փորձաքննությանը:
Սերգո Կարապետյանը նշեց, որ այս տարիներին էլ լաբորատոր փորձաքննություն եղել է ու այս անգամ ևս դրա վերաբերյալ կետը ներառվեց որոշման նախագծում:

С.Карапетян: В нынешнем году ожидается беспрецедентный урожай пшеницы
В нынешнем году ожидается беспрецедентный урожай пшеницы. Об этом заявил сегодня в ходе заседания правительства министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян.
Министр сельского хозяйства представил на утверждение правительства проект решения о приобретении семян пшеницы элитных сортов.
Премьер-министр Тигран Саркисян отметил, что необходимо внести в решение пункт, который касается проведения лабораторной экспертизы закупаемого зерна.
С.Карапетян отметил, что за эти годы при закупке семян также проводилась лабораторная экспертиза, посему пункт об этом будет включен в проект решения.