Գյուղնախարար. Սպասվում է ցորենի աննախադեպ առատ բերք
Այս տարի սպասվում է ցորենի աննախադեպ առատ բերք: Այս մասին այսօր կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը:
Գյուղնախարարությունը կառավարության հաստատմանն էր ներկայացրել էլիտային ցորենի սերմացու ձեռքբերելու համար որոշման նախագիծ:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նշեց, որ անհրաժեշտ է որոշման մեջ կետ մտցնել, որը կվերաբերի  ձեռքբերված սերմացուի լաբորատոր փորձաքննությանը:
Սերգո Կարապետյանը նշեց, որ այս տարիներին էլ լաբորատոր փորձաքննություն եղել է ու այս անգամ ևս դրա վերաբերյալ կետը ներառվեց որոշման նախագծում:

An unprecedented wheat crop is expected this year, Agriculture Minister Sergo Karapetian said at the government session today.
A draft decision on purchase of stock seeds of wheat was submitted by the agriculture minister to the government for approval.
Prime Minister Tigran Sargsyan said it is necessary to include a provision on laboratory testing of purchased wheat in the decision.
According to Sergo Karapetian, laboratory tests have been conducted during the purchase of seeds every year so the provision will be included in the draft decision.