Նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել Ազատ Գասպարյանի մահվան կապակցությամբ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Գասպարյանների ընտանիքին՝ Հայաստանի ժողովրդական արտիստ, սիրված դերասան Ազատ Գասպարյանի մահվան կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք նախագահի մամուլի գրասենյակից:
«Հայ կինոյում և թատրոնում նրա ստեղծած տպավորիչ և փայլուն կերպարները միշտ վառ կմնան մեր արվեստասերների հիշողության մեջ: Հայրենասեր մտավորականի անժամանակ մահը ծանր կորուստ է բոլորիս համար:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ազատ Գասպարյանի ընտանիքին, մերձավորներին, գործընկերներին և նրա արվեստի բազմահազար երկրպագուներին»,- ասված է ՀՀ Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenian President Serzh Sargsyan sent today a telegram of condolence to the Gasparians in connection with the death of People’s Artist of Armenia Azat Gasparian, the presidential press service said.
“The impressive characters created by the actor on the stage and screen will remain forever in memories of art lovers. The untimely death of the intellectual who loved his homeland is a great loss to all of us.
I express my deep condolences to the family, friends, and colleagues of Azat Gasparian and to his numerous fans,” the president said in the telegram.