941 ընկերություններից միայն կեսն են անցել աուդիտ
Այս տարի 941 խոշոր կազմակերպություններից աուդիտի են ենթարկվել 630-ը, որից 427 կազմակերպությանը տրվել է դրական կարծիք արտահայտող եզրակացություն, 203-ը  չեն ստացել դրական կարծիք արտահայտող եզրակացություն, 311 կազմակերպություններում աուդիտ չի անցկացվել: Այսօր այս մասին լրագրողներին հայտնեց ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Լիանա Հունանյանը:
Փոխնախարարի խոսքով, այս տարի հունիս ամսին փոփոխություն է տեղի ունեցել, համաձայն որի, այսուհետ, այն ընկերությունները, որոնք դրական աուդիտորական եզրակացություն չեն ստացել, արգելվելու է մասնակցել պետական գնումներին, այլ պատժամիջոց նախատեսված չէ:
Խոշոր ընկերությունների գրեթե կեսը աուդիտորական դրական եզրակացություն չեն անցել, ինչը, ըստ Լ. Հունանյանի, մտահոգիչ է, սակայն կան ընկերություններ, որոնք դեռ աուդիտի փուլում են գտնվում և ցուցակները կճշգրտվեն, թեև վերջնաժամկետը օրենքով սահմանված է մինչև հուլիսի մեկը:
Այսօր կհրապարակվի բոլոր ընկերությունների ցանկը:
Նշենք, որ խոշոր են համարվում այն ընկերությունները, որոնց հաշվետու տարվա գործունեությունից հասույթը կամ ակտիվների հաշվեկշռային արժեքը հաշվետու տարվա վերջի դրությամբ գերազանցում է 1 մլրդ դրամը:

Audits conducted at 630 of 941 large organizations in Armenia
Audits have been conducted at 630 of the 941 large organizations in Armenia. Positive audit reports were made regarding 427 organizations, while 203 companies did not receive positive audit reports. At 311 companies, audits have not been carried out, the finance minister’s spokeswoman Liana Hunanian said at a meeting with reporters today.
According to her, companies which failed to receive a positive opinion letter will have no right to participate in the state procurement process. There are no other sanctions. L. Hunanian said the list of the companies will be released today.
A company is considered large if its proceeds of activity exceed 1 billion drams in the reporting year.