«Վանաձոր-Քիմպրոմի» աշխատակիցները պահանջում են իրենց աշխատավարձերը
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ «Վանաձոր-Քիմպրոմ» ՓԲԸ-ի աշխատակիցները երեկ դարձյալ ղեկավարաությունից պահանջել են չստացած աշխատավարձերը:
Գործարանը դեռ 2011 թվականից 9 ամսվա պարքտ ունի աշխատողներին: Ղեկավարությունը դա պատճառաբանում է գործարանի՝ գազի, էլեկտրաէներգիայի կուտակված պարտքերով և չկատարված հարկային պարտավորություններով:
Աշխատակիցների հետ խոսելուց հետո «Քիմպրոմի» գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Սնեգիրյովը տեղեկացրել է, որ պատրաստվում է վարկ վերցնել և վճարել աշխատավարձերի մի մասը, իսկ մնացած մասի վերաբերյալ կշարունակի «բանակցել» աշխատողների հետ:

Employees of Vanadzor Chimprom CJSC were again demanding their due salaries from the company’s leadership yesterday, Zhamanak daily says. The company owes them salaries for 9 months, beginning 2011.
The company’s leadership explains it by the fact that the company has accumulated debts for gas and electricity supply and has unfulfilled tax liabilities. After talking to employees, Chimprom’s executive director, Alexander Snegiryov, said that he plans to take a credit to pay part of the salaries and will continue to “negotiate” with employees over the remaining part.