«Վանաձոր-Քիմպրոմի» աշխատակիցները պահանջում են իրենց աշխատավարձերը
«Ժամանակի» տեղեկություններով՝ «Վանաձոր-Քիմպրոմ» ՓԲԸ-ի աշխատակիցները երեկ դարձյալ ղեկավարաությունից պահանջել են չստացած աշխատավարձերը:
Գործարանը դեռ 2011 թվականից 9 ամսվա պարքտ ունի աշխատողներին: Ղեկավարությունը դա պատճառաբանում է գործարանի՝ գազի, էլեկտրաէներգիայի կուտակված պարտքերով և չկատարված հարկային պարտավորություններով:
Աշխատակիցների հետ խոսելուց հետո «Քիմպրոմի» գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Սնեգիրյովը տեղեկացրել է, որ պատրաստվում է վարկ վերցնել և վճարել աշխատավարձերի մի մասը, իսկ մնացած մասի վերաբերյալ կշարունակի «բանակցել» աշխատողների հետ:

«Жоховурд»: Сотрудники «Ванадзор-Химпром» требуют свою зарплату
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что сотрудники ЗАО «Ванадзор-Химпром» накануне опять требовали у руководства предприятия невыплаченную зарплату.
«Завод еще с 2011 года имеет задолженность по зарплате перед сотрудниками за 9 месяцев. Руководство объясняет сложившуюся ситуацию накопившейся задолженностью за газ и электроэнергию, а также невыполненными налоговыми обязательствами», - пишет издание.
После разговора с сотрудниками исполнительный директор «Ванадзор-Химпром» Александр Снегирев сообщил, что собирается взять кредит и заплатить сотрудникам часть зарплаты, а относительно задолженности по остальной части зарплаты продолжать «переговоры».