Քաղաքաշինության նախարարը՝ «Օրինաց երկիր» կուսակցությանն անդամակցելու մասին
ՀՀ քաղաքաշինության նախարար, «Օրինաց երկիր» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Սամվել Թադևոսյանը «Ժողովուրդի» հարցին՝  ինչու անդամագրվեցիք ՕԵԿ-ին պատասխանել է. «ՕԵԿ առաջնորդ Արթուր Բաղդասարյանին վաղուց եմ ճանաչում, ընկերական հարաբերություններ ունենալով՝ կիսել եմ նրա գաղափարական մոտեցումները, սակայն, իմ աշխատանքային առանձնահատկությունից ելնելով, հարկային, մաքսային մարմիններում աշխատանք, Վերահսկիչ պալատ, ՕԵԿ-ին անդամակցել եմ 2011 թվականից»: Նախարարը նշել է, որ ինքն ամեն ամիս 500-000 դրամ է վճարում կուսակցությանը՝  որպես անդամավճար։
«Սա, իհարկե, բավականին համեստ թիվ է, քանի որ ՀՀ քաղաքաշինության նախկին նախարար Արամ Հարությունյանը (ՀՀ բնապահպանության ներկայիս նախարարը), ստիպված եղավ ՕԵԿ-ական տարիներին կուսակցության ողջ գրասենյակը կառուցել»,-մեկնաբանել է թերթը:

Minister of Urban Development about his membership in Rule of Law Party
The RA Minister of Urban Development, member of political board of the Rule of Law Party Samvel Tadevosyan answered the question of “Zhoghovurd” on why he decided to get the membership of Rule of Law Party. “I know the leader of the Rule of Law Party, Arthur Baghdasaryan for a long time. I have always shared his political views being in friendly relations with him, but regarding the peculiarities of my work, i.e. the work in taxation and customs, the Control Chamber I decided to become Rule of Law Party member in 2011.” Minister has also noted that he pays AMD 500-1000 each month as a membership fee.
“This surely is a very modest amount as the former minister of RA Urban Development Aram Harutyunyan had to construct the whole office of the party while being a Rule of Law Party member,” the paper says.