Ուղեվարձի թանկացման  հանրային քննարկումները կմեկնարկեն հաջորդ շաբաթվանից
Հաջորդ շաբաթվանից կմեկնարկեն ուղեվարձերի թանկացման որոշման հանրային քննարկումները, ինչը պետք է իրականում տեղի ունենար 2 ամիս առաջ, քանի որ հանրային ծառայությունների սակագների թանկացումը չի կարող որոշվել և ուժի մեջ մտնել առանց հանրային քննարկման:
«Քաղաքացիական ընդվզումը ստիպեցին քաղաքապետին ժամանակավոր կասեցնել իր որոշումը`ուղեվարձը 50 դրամով ավելացնելու մասին: Իհարկե, քաղաքացիները «ժամանակավոր կասեցում» եզրույթին լուրջ չեն վերաբերվում և որոշել են մինչև վերջ պայքարել թանկացումների դեմ: Մինչև օգոստոսի 29-ը պետք է հանձնաժողովը ձևավորվի: Արձանագրությունն ուղարկվել է «Բարև, Երևան» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցություններին, բայց կոնկրետ գրավոր հրավեր չի ուղարկվել»,- գրել է «Հրապարակը»:

Hraparak: Public discussions on transportation fare increase to start next
Public discussions on the transportation fare increase are scheduled to start next week, Hraparak reports.
Public revolt forced Yerevan mayor to temporarily suspend the decision on increasing the transportation fare 50 percent. Of course, citizens do not take seriously the term “temporary suspension” and are determined to fight till the end. A respective commission is to be created by August 29. Protocols have been sent to Barev Yerevan and Prosperous Armenia factions, but no formal invitation has been sent to them, the paper says.