Գազի գնի սուբսիդավորման բանակցությունները դեռ շարունակվում են
ՀՀ կառավարության տեղեկատվության վարչության պետ Սուսաննա Տոնոյանը երեկ «Հայկական Ժամանակի» թղթակցին հայտնել է, որ գազի գնի սուբսիդավորման համար անհրաժեշտ գումարի հայթայթման համար բանակցությունները դեռ շարունակվում են: Ռուսաստանից ստացվող գազի գինը 270 դոլար է (1000 խմ-ը), մինչդեռ կառավարությունը հույս ունի, որ նույն Ռուսաստանը դրամաշնորհների տեսքով տարեկան շուրջ 150 միլիոն դոլար է հատկացնելու, որի շնորհիվ գազի գինը կդառնա 189 դոլար:
Մինչդեռ արդեն 5 ամիս է՝ այդ գումարը չի ստացվում: Ուղիղ 25 օր առաջ ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը հայտարարել էր, թե այդ բանակցությունները «կարծես թե ավարտվել են, առաջիկա օրերին վերջնականապես կձևակերպվեն մեխանիզմները և կհայտարարենք..»:

A spokeswoman for the Armenian government, Susanna Tonoyan, told Haykakan Zhamanak on Monday that the talks with Russia over gas price subsidizing still continue.
Armenia hopes to receive an annual grant of about USD 150 million from Russia, thanks to which the gas price will be USD 189 per 1,000 cubic meters instead of current USD 270.
25 days ago, Armenian Energy Minister Armen Movsisyan said that the talks “seem to be over, and that the mechanisms will be finalized in the coming days and a respective statement will be made.”